Славия победи Доростол в последната си контрола

2011-02-19 12:59:00

Мартин Кушев бележи дебютен гол при завръщането си в Овча купел

Съставът на Славия победи с 2:0 втородивизионния Доростол Силистра в приятелски мач, игран в София. Головете реализираха Мартин Кушев и Георги Христов във всяко от двете полувремена, а старши треньорът на "белите" Емил Велев пусна в игра общо 18 футболисти.

В 24-та минута Кушев отправи опасен удар с глава след центриране на Виктор Дениран, но вратарят Димов парира опита за гол. Три минути по-късно Спас Георгиев отне топката от защитата на силистренци и подаде към Мартин Кушев, който хладнокръвно откри резултата в полза на столичани.

През втората част в игра за Славия влязоха нападателите Николай Божов и Георги Христов и това доведе до второ попадение във вратата на гостите. В 62-ата минута Божов навлезе в наказателното поле на Доростол и подаде към Христов, който от точката на дузпата оформи крайното 2:0. Десет минути преди края опасен удар на Георги Христов срещна страничната греда на вратата на силистренци.

В 90-та минута Николай Божов отблизо пропусна да вкара трети гол за "белите" след подаване на Христов.

Славия: Кунчев, Предев, Молдованов, Жозе де Лисбоа, Виктор Дениран, Баяно, Илиев, Миранда, Георгиев, Кушев, Юруков (Димитров, Филипов, Жуниньо, Карасинкеров, Васев, Христов, Божов)