Славия разгроми Академик Сф

2010-09-11 19:06:00

Божов отново блести за "белите"

Славия победи Академик (София) с 4:0 "като гост" на своя стадион в квартал "Овча купел".

Академик прие Славия на стадиона на "белите" в квартал Овча купел, но въпреки символичното си домакинство, не успя да наложи предимство в събитията на терена. Още от самото начало Славия беше по-активният отбор и в началните минути създаде няколко прилични атаки. След поделено надмощие в средата на частта, Славия отново натисна в края, а минута преди последния сигнал за полувремето Николай Божов откри резултата. Той се разписа по диагонала в горния ъгъл на вратата, пазена от Николай Чавдаров.

Пет минути след началото на второто полувреме Галин Иванов беше оставен непокрит в наказателното поле на академиците и прати топката за втори път в мрежата.

В 79-та минута след отлично подаване на Даниел Пеев през центъра на защитата Николай Божов бе изведен сам срещу Николай Чавдаров, нападателят на "белите" финтира вратаря и на празна врата направи резултата 3:0.

В даденото от съдията продължение отново Николай Божов имаше отлична проява и след негов индивидуален пробив и отличен пас влезлият като резерва Тодор Колев оформи крайния резултат в мача – 4:0 за "гостуващия отбор" на Славия.

АКАДЕМИК – СЛАВИЯ 0:4
0:1 Николай Божов (44), 0:2 Галин Иванов (48), 0:3 Николай Божов (81), 0:4 Тодор Колев (90)

Академик: 1.Николай Чавдаров, 5.Мартин Сечков, 6.Петър Кюмюрджиев, 7.Михаил Александров, 10.Аспарух Василиев, 13.Юлиян Петков, 16.Ив. Иванов, 19.М. Петров (77 – Аесс), 20.Бонфин, 21.Мбемба, 24.Гюнери (61 – Иво Димитров)

Славия: 1.Стафно Кунчев, 21.Богомил Дяков, 24.Виктор Генев, 25.Дениран, 35.Йордан Петков, 27.Маншров (79 – Т. Колев), 77.Даниел Пеев, 33.Галин Иванов, 17.Николай Божов, 9.Георги Христов (70 – Ил. Илиев), 20.Радослав Димитров (74 – Георгиев)

Стадион: “Славия”
Съдия: Богомил Маринов
Жълти картони: Петков, Мбеба, Гюнери (А), Петков, Божов (С)