Славия се дъни срещу Сливен

2010-10-23 18:22:00

Емил Велев нахлува на терена

Тимът на Славия записа втори пореден мач бе успех в родната "А" група, след като днес възпитаниците на треньора Емил Велев стигнаха единствено до 0:0 при домакинството си на Сливен в столичния квартал "Овча купел".

Двубоят започна повече от скучно и едва не приспа малкото зрители на стадиона. Първото по-сериозно положение дойде в 24-ата минута, когато Дани Пеев стрела от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от гредата. Пет минути по-късно Спас Георгиев излезе на чиста позиция отляво в наказателното поле на Сливен и вместо да подаде, стреля неточно в аут. Малко преди почивката Диян Христов получи пас от дълбочина, но придвидливо вратарят на Славия Стефано Кунчев излезе напред и изби топката.

В 54-та минута Николай Божов премина през четирима противникови футболисти, но реши да комбинира и така опасността бе предотвратена. В 63-та минута „белите” имаха претенции за дузпа, след като играч на Сливен игра с гърди, но имаше протести за игра с ръка, като дори Емил Велев нахлу на терена. Малко по-късно пък домакините претендираха за неотсъден гол, след като удар на Йордан Петков бе уловен от Караманов на голлинията, но според тях топката е била във вратата.

Така Славия пропусна удобен шанс да се доближи само на точка от Литекс и Черноморец в челото на класирането, събирайки актив от 19 пункта след 11 изиграни мача. Толкова има и тимът на Локомотив София, който играе утре срещу Видима.

СЛАВИЯ – СЛИВЕН 0:0

СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков, 22.Виктор Генев, 18.Радослав Рангелов, 35.Йордан Петков, 20.Радослав Димитров (64-24.Иван Цачев), 5.Спас Георгиев (78-11.Радослав Василев), 7.Илия Илиев, 77.Даниел Пеев, 17.Николай Божов, 10.Тодор Колев (64-9.Георги Христов)

Резерви: 12.Емил Петров, 19.Рафаел Барбоса, 6.Николай Дюлгеров, 44.Симеон Мечев, 24.Иван Цачев, 9.Георги Христов, 11.Радослав Василев
Треньор: Емил Велев

СЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 5.Явор Иванов, 4.Милен Василев (65-20.Иван Коконов, 22.Петър Стоянов, 15.Адриано Миранда, 7.Мирослав Миндев, 19.Евгени Игнатов, 27.Владислав Ямуков, 14.Деян Христов

Резерви: 1.Георги Георгиев, 10.Валентин Веселинов, 3.Бейкур Марем, 9.Ибризов, 11.Давид Лазари, 20.Иван Коконов
Треньор: Георги Дерменджиев