Славия спечели в Каварна

2011-02-27 19:59:00

Георги Христов донесе победата на „белите“ срещу Калиакра

Столичният Славия победи като гост Калиакра Каварна в мач от 1-вия пролетен кръг на "А" група след гол на Георги Христов в 19-ата минута. На градския стадион в Каварна нападателят отне топката в центъра на терена, надбяга отбраната на домакините и навлезе в наказателното поле, където с техничен удар отляво в противоположния ъгъл на вратата на каварненци вкара за 1:0 в полза на "белите".

През второто полувреме Славия пропиля великолепна възможност да реши всичко мача. Баяно стреля от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда. При добавката вратаря на каварненци Димитров успя да отрази удара му. В 86-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Топката срещна ръката на Мансаров в наказателното поле на „белите”, но съдията Ивайло Стоянов не посочи бялата точка. Николай Петров бе отстранен от игра след втори жълт картон. Футболистът на домакините симулира падане за дузпа в наказателното поле на Славия.

Калиакра (Каварна) – Славия – 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Георги Христов 19