Сливен изтърва Монтана

2010-10-30 16:32:00

Сливен и Монтана не се победиха и завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на "А" група. "Войводите" откриха резултата в 37-ата минута чрез Владислав Ямуков. Малко преди края на първото полувреме Атанас Чипилов изравни.

Домакините започнаха по-мотивирано срещата и логично създадоха няколко добри положения за гол, които обаче не успяха да реализират. Най-опасното бе в 18-ата минута, когато Деян Христов излезе сам срещу стража на гостите Христо Иванов, но ударът му мина встрани от вратата. Сливен все пак успя да излезе напред в резултата в 37-ата минута.

Милен Василев нахлу в наказателното поле и намери Диян Христов, той свали топката към Владислав Ямуков, който с глава вкара за 1:0. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като само осем минути по-късно Монтана се върна в мача с гол на Атанас Чипилов. Нападателят се възползва от добро центриране на Мирослав Антонов и с глава прати топката в мрежата на вратаря на Сливен.

През второто полувреме двата отбора заложиха повече на борбата по терена и головите положения почти липсваха. Все пак Сливен може повече да съжалява за изпуснатите три точки, тъй като Иван Коконов уцели напречната греда в 83-ата минута.

СЛИВЕН – МОНТАНА 1:1
1:0 Владислав Ямуков (37), 1:1 Атанас Чипилов (44)

СЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 8.Димо Бакалов (57-20.Иван Коконов), 4.Милен Василев, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 27.Владислав Ямуков, 15.Адриано Миранда, 11.Давид Лазари, 14.Деян Христов
Резерви: 1.Георги Георгиев, 3.Бейкур Марем, 5.Явор Иванов, 9.Михайлов, 10.Валентин Веселинов, 20.Иван Коконов, 19.Евгени Игнатов
Треньор: Георги Дерменджиев

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 4.Станислав Жеков, 15.Георги Аврамов (46-9.Луис Едуардо), 6.Тихомир Трифонов, 16.Владимир Мичев, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев, 20.Мирослав Иванов, 10.Мирослав Антонов, 11.Атанас Чипилов (71-22.Светлан Кондев)
Резерви: 23.Юлиян Левашки, 22.Светлан Кондев, 7.Йордан Георгиев, 3.Георги Иванов, 9.Луис Едуардо, 5.Ахмед Хикмет, 19.Венцислав Христов
Треньор: Атанас Джамбазки