Стилиян Петров се завърна в игра

2010-12-27 15:18:00

Капитанът на националите излекува контузията си за два месеца

Капитанът на националния отбор по футбол Стилиян Петров се завърна в игра след лечение на контузия при загубата на "Астън вила" с 1:2 от "Тотнъм". Полузащитникът се появи на терена след почивката на мястото на халфа Джонатан Хог. Капитанът на тима от Бирмингам получи травма в коляното точно преди два месеца, а песимистичният вариант беше да се върне в игра през януари.

Завърналият се от лечение на травма Рафаел ван дер Ваарт вдъхнови гостите, които играха повече от час с човек по-малко. Холандският полузащитник откри резултата за гостите в 23-ата минута, но пет по-късно Джърмейн Дефоу остави съотборниците си с човек по-малко на терена след червен картон.

Това не спря устрема на лондончани, които поведоха с 2:0 след нов гол на холандския халф в 67-ата минута. "Вила" успя да отговори само с едно попадение, дело на Марк Олбрайтън в 82-ата минута.

Неумението на домакините да реализира разочарова мениджъра им Жерар Улие. "Астън вила" регистрира 22 удара към вратата, но реализира само един гол.  "Понякога имаше ситуации пред вратата, когато трябваше да вкараме. Може би става въпрос за липса на прецизност. Но не забравяйте, че загубихме Емил (Хески)", коментира французинът.

Победата изкачи "Тотнъм" на пето място в класирането, като "шпорите" изостават само на точка от четвъртия "Челси" с мач повече. "Астън вила" е на 15-о място и има само пет точки повече от първия отбор под чертата на изпадащите.