Стилиян с красив гол и фрапантен пропуск

2011-01-08 21:57:00

Астън Вила в четвърти кръг за купата на Англия след успех с 3:1 над Шефилд Юнайтед, Петров и с жълт картон

Капитанът на България Стилиян Петров вкара красив гол при драматичното 3:1 за своя Астън Вила в гостуването на Шефилд Юнайтед в третия кръг за купата на Англия.

Стенли се появи в игра едва в 66-ата мин при резултат 2:1 за своя тим. Малко след появата си българинът бе изведен сам срещу вратаря. Имаше време и да го финтира. Опита. После стреля, но стражът на домакините изби с крак.

В 77-ата мин Вила остана и с човек по-малко. Ашли Йънг бе изгонен след два жълти картона. И се очертаваше драма заради пропуска на Стилиян. В 82-ата мин и той получи жълт картон заради игра с ръка. Българинът се вбеси от решението на съдията, крещейки му, че е било неумишлено.

В 93-ата мин Стенли комбинира технично с Марк Олбрайтън, финтира защитник и после красиво оплете топката в мрежата на Шефилд за 3:1.

Преди това Кайл Уолкър вкара първия си гол за отбора още в 9-та минута на срещата. В 33-та минута Ашли Йънг направи добър пробив отляво, след което подаде към Олбрайтън, който с удар от въздуха изведе своите напред за 2:0. В началото на второто полувреме домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Уърд за 2:1.