"Студентите" взеха изпита в Севлиево

2011-03-05 17:08:00

Стойко Сакалиев и вратарят Стоянов герои за Академик при 1:0 като гост на Видима

Безстрашният тим на Академик София направи решителна стъпка към оставането в елита, побеждавайки с 1:0 като гост тоталния аутсайдер в лигата Видима Раковски. Късен гол на Стойко Сакалиев донесе трите точки за "студентите", които в интерес на истината отстъпваха в игрово отношение на съперника си, но се оказаха по-хитри решаващите моменти на мача.

Закотвеният на дъното на групата Видима показа повече желание и натисна своя съперник. В 11-та минута централният нападател Владинов стреля, но нацели гредата зад вратаря на софиянци Стоянов. Малко по-късно Стоянов се намеси добри при шут на Господинов от фаул.

В 69-та минута домакините изпуснаха добър шанс, когато непокритият Господинов стреля опасно, но право във вратаря на софиянци.

Течеше последната минута на даденото от Кольо Данев продължение на мача, когато светкавична контраатака на "студентите" завърши с кинжален удар на звездата им Стойко Сакалиев за 1:0 за гостите от София.

Доскоро отписвани в борбата за оставане, Академик записа четири точки през пролетта и вече е 11-ти с 16 точки, като с победата си днес "студентите" изпревариха Калиакра Каварна.

Видима изглежда са се примирили със съдбата си и с едва девет точки са сигурен изпадащ от елита.

Видима Раковски – Академик 0:1
Голмайстор: 0:1 Стойко Сакалиев 90+3 мин