Сух режим заради Локо и Ботев

2015-03-06 19:58:00

Без алкохол ще трябва да загряват за пловдивското дерби между Локомотив и Ботев"Пловдив в неделя. Мачът е от 13:30 часа, а от полицията вече са взели нужните мерки.

Шествието на феновете на Ботев от стадион "Христо Ботев" ще бъде съпроводено от полицейски служители и ще е по маршрут: бул. "Източен" – бул. "Менделеев" – бул. "Освобождение" – ул. "Димитър Ризов".

За да бъде избегнато струпване на входовете, вратите на стадиона ще бъдат отворени в 11:30 ч. На влизащите в стадиона ще се извършват стриктни проверки. Няма да бъдат допускани лица в нетрезво състояние или под въздействието на наркотични или упойващи вещества, такива, на които са наложени забрани за посещение на спортни мероприятия, както и малолетни без пълнолетен придружител. При охраната на мача ще бъде използвано и видеонаблюдение.

От полицията припомнят, че е абсолютно забранено внасянето на пиротехнически средства, оръжие и предмети, които могат да се използват като оръжие; спрейове със защитен газ, с разяждащи или с оцветяващи вещества; бутилки, включително пластмасови над 500 мл, или предмети, произведени от чуплив или от особено твърд материал.

Сред забранените са още обемисти предмети като стълби, сандъци, куфари, столове и други; сигнални ракети, светещи тела или пиротехнически изделия; знамена и плакати с дръжки по-дълги от 1 метър и с диаметър по-голям от 1 см, с изключение на олекотени ПВЦ-тръби с размер до 2,5 см; механично задвижвани предмети и съоръжения, които предизвикват шум; алкохолни напитки, наркотични или други упойващи вещества; животни.

Полицията призовава привържениците да спазват стриктно разпорежданията на служителите на реда. Нарушителите ще бъдат санкционирани безкомпромисно, съгласно Закона за опазване на обществения ред при провеждането на спортни мероприятия и Наказателния кодекс.

На територията на град Пловдив ще патрулират мобилни групи специализирани полицейски екипи, които ще реагират на всеки подаден сигнал за нарушение на обществения ред.

Вашият коментар