Тевия върти ножици за победа на Каварна

2011-01-26 17:45:00

Новакът в А група спечели с 1:0 срещу лидера на Запад

Калиакра се наложи с 1:0 над втородивизионния Ботев Враца в контролна среща, играна в село Марикостиново. Единственото попадение в мача бе дело на пристигналия от Левски – Майкъл Тевия, който днес направи дебют с екипа на Калиакра.

Едно полувреме изигра и дошлият на проби Виктор Драголов.

Калиакра можеше да открие резултата още в първата минута, когато Десислав Русев засече центриране отдясно, но прати топката встрани от вратата. В седмата минута все пак каварненският тим стигна го гол. След центриране на Николай Петров в наказателното поле в купа от играчи Мартин Димов свали топката към Тевия, който с атрактивна задна ножица вкара първия си гол за Калиакра. Ганайският футболист можеше да се разпише отново в 28-та минута, когато получи пас от Събев отляво, но стреля в ръцете на вратаря.

След почивката двамата старши треньори направиха множество смени, като за отбора на Калиакра пълни 90 минути изграха само бранителите Антон Петров и Антон Димитров.

Следващата контрола на Калиакра е в събота – 29 януари, срещу Вихрен Сандански.