Тополите цъфнаха в Търново

2010-10-28 15:47:00

Варненци станаха едва втория тим от В група, който преминава във втория кръг за Купата на България

Отборът на феновете на Спартак Варна, който се състезава в Североизточната В група под името Тополите продължава напред в турнира за Купата на България след като се наложи с 3:2 като гост на Спарта Самовиодене в мач от първия кръг на надпреварата.

Мачът се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, а през първата част домакинстващият тим на Спарта имаше преимущество, от което обаче не се възползва. Двубоят им тръгна криво с гол пасив още в осмата минута, дело на доказания голмайстор и кавалер на честната игра Тодор Радомиров. След няколко пропуснати възможности за гол, те все пак изравниха в 38-та минута с гол на Ивелин Момчилов.

И втората част започна с гол – отново във вратата на стража на Спарта Русев, който беше безпомощен срещу останалите трима пред него играчи на Тополите. След това играта се накъса, стана нервна и на моменти груба, от което се възползваха гостите, които изчакаха удобния момент и пет минути преди края на редовното време нанесоха тежкия си удар – 3:1 с попадение на Иван Караджов.

Самоводенци не се предадоха и се хвърлиха в атаки, но силите им стигнаха единствено за втори гол в 89-та минута, дело на Светослав Караиванов.

Така Тополите стана едва втория тим от В група, който се класира за втория кръг. Преди тях вчера това направиха Созопол, елиминирали с 2:1 един от лидерите на Източната Б група Спартак Пловдив.