Тотнъм сгъна Юнайтед, но не му вкара

2011-01-16 20:09:00

Бербатов в игра до 78-та минута, отличи се с няколко фамозни паса

Лидерът в Премиършип Манчестър Юнатед запази позицията си на върха след 0:0 като гост на Тотнъм Хотспърс в мач от 23-я кръг на шампионата. Мачът беше беден на голови ситуациии, но премина под диктовката на домакините от Лондон. Юнайтед пък завърши мача в намален състав, след като от игра беше изгонен Рафаел.

Българският нападател на Юнайтед Димитър Бербатов беше титуляр и остана на терена до 78-та минута, когато беше заменен от Хавиер Ернандес.

Първата част предложи динамичен и оспорван футбол. В самото начало Бербатов пусна поредния си уникален пас към Рууни, но англичанинът не успя да се възползва. В деветата минута Тотнъм изпуснаха чисто положение, когато Питър Крауч отблизо не успя да засече ниско центриране.

По-късно в мача Бербатов отново блезна с извънземно отиграване с пета към Рууни, а в продължението на атаката Уейн не успя да го намери пред вратата.

Втората част започна с натиск на Тотнъм, които поставиха под напрежение отбраната на "червените дяволи". Тя обаче се справяше отлично. Един удар на Уейн Рууни наруши спокойствието на Еурелио Гомеш, но бразилецът беше на висота. Тотнъм получиха сериозен подарък от рефера Марк Дийн, който в заключителните минути показа втори жълт картон на Рафаел за нарушение, което не заслужаваше това.

Това наложи промени в тактиката на гостите. В 78-та минута Бербатов трябваше да отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес, чиято бързина щеше да е полезна при положение, че Юнайтед започна все по-усилено да търси контраатаката.

Последните минути бяха истинска мъка за Юнайтед, които за четвърт час излязоха едва два-три пъти от половината си. При единия случай обаче Гигс са малко не отбеляза. Тотнъм от своя страна за цял мач така и не създадоха положение, в което да се наложи спасяване на Едвин Ван дер Саар.