2015-05-09 10:49:00
Поне 40 млн. лв. са нужни, за да бъде реконструиран стадионът на ЦСКА "Българска армия" и той да покрие четвърта категория на УЕФА. Това заяви архитект Ивайло Мишев, който взе участие в пресконференцията за обявяването на меморандума между ЦСКА и сдружението "ЦСКА Завинаги".
Председателят на организацията Александър Чакмаков пък обяви, че сдружението е в готовност да започне ремонт на базата в Панчарево, стига обаче да бъде постигнато нужното споразумение със спортното министерство.
"Няма пречки за предоговаряне на условията за базите. Надявам се те да бъдат като тези на някои други клубове в България, без да споменавам имената им. Още в края на месец май можем да започнем работа в Панчарево. Сдружението е напълно готово да изготви проекта и да направим две тревни игрища със съблекални за първия отбор. За това има средства".
"Останалите неща са по-дългосрочни. Ние работим със 7-8 хиляди дарители. Това означава, че има "червена общност", на която може да се разчита. Иначе на "Българска Армия" трябва да се ремонтират съблекалните, които не са в добро състояние, трябва да има обособени съдийски стаи", заяви Чакмаков.