Футболът е жив! Юнайтед ъф Манчестър елиминира професионалисти (видео)

2010-11-06 09:12:00

Шесторазредният отбор на феновете наказа лошо професионалния Рочдейл за купата на Англия

Отборът на феновете на Манчестър Юнайтед – Юнайтед ъф Манчестър, който съществува от едва пет години и бе създаден за да съживи идеята за истинския и чист футбол, снощи постигна най-големия успех в кратката си история.

В мач от първия кръг за Купата на Англия смелите момчета на Карл Марджисън спечелиха с 3:2 като гости на професионалния Рочдейл и чакат следващия си съперник.

Мачът на "Спортланд" беше истински триумф на футбола, какъвто го помнят феновете преди да бъде създадена комерсиалната Висша Лига. Напрежение, твърди сблъсъци, на моменти наивни отигравания и нерядко трогателно комични изяви и от двете страни. И най-вече изключително вярна публика, която не е преситена от елитен и високоплатен футбол.

Приказката за Юнайтед започна в 42-та минута, когато Ник Плат от съмнително положение за засада излезе сам срещу вратаря и не сбърка – 1:0.

Малко след подновяването на играта Джейк Котръл от 25 метра повтори изпълненията на Влади Гаджев и Топко Янчев от преди ден и разстреля от упор Джош Лилис за 2:0.

Домакините се стреснаха и с голове на Антъни Елдинг и Крейг Даусън в 53-та и 78-ма минута възстановиха равенството.

Течеше последната минута на даденото продължение, когато атака на Юнайтед завърши трагично за домакините. Майкъл Нортън се озова в предни позиции, но видял че няма да стигне до кълбото, изблъска съперник. Това не беше видяно от рефера, след което гологлавият таран на манчестърци взе топката и отбеляза за 3:2.

Това отприщи радостта у пътуващите фенове, които нахлуха на игрището точно както в добрите стари години, когато играчите не бяха от горе до долу с татуировки, не се лакираха и епилираха и титани като Нийл Ръдък се опикаваха сами в лютите зимни дни… за да им е по-топло.

Отборът на феновете на Юнайтед е създаден през 2005 година от запалянковци, недоволни от идването на фамилия Глейзър на "Олд Трафорд". Твърди заплати имат само президентът на клуба и секретарят, а играчите получават средно по около 250 паунда на седмица.

Шесторазредният тим спечели 18 000 лири от наградния фонд и при успех в следващия кръг ще добави нови 27 000 плюс възможността да започне 2011-та с мач срещу съперник от Висшата лига, а защо не и самият Манчестър Юнайтед.