Цецо Генков провали отбора си, изпорти две дузпи (видео)

2010-11-21 17:03:00

Двата елитни Локомотива измъчиха топката в уникално слаб мач на Националния стадион "Васил Левски"

Звездата на Локомотив София Цветан Генков провали отбора си в мач от 1/16 финалите за Купата на България, след като изпусна две дузпи срещу Локомотив Пловдив. Единия пропуск беше в редовното време, а вторият при изпълнението на наказатели удари след 0:0 в редовното време и продълженията. Победител с 4:3 станаха пловдивските "смърфове".

Мачът на Националния стадион беше със смразяващо ниско качество и определено измъчи всички, които се отказаха доброволно от тонизираща разходка в Борисовата градина в слънчевия неделен следобед, за да го гледат.

През първата част интересен беше само един анемичен удар на Писаров по диагонал, който нямаше как да затрудни вратаря на пловдивчани Лучини.

Следващия интересен момент дойде в 59-та минута, когато Здравко Лазаров фаулира в наказателното поле Искрен Писаров и съдията назначи дузпа. За да влезе още повече в крак с безобразния мач, звездата на домакините Цветан Генков изпусна левашки от бялата точка, прехвърляйки вратата.

В 73-та минута гостите вкараха топката в мрежата, но голът беше от засада и логично отменен.

Издевателствата над горкия фен на стадиона и над драгия телевизионен зрител пред екрана продължи и в следващите 20-на минути до края на редовното време и през двете продължения от по четвърт час. "Неможенето" си двата отбора обогатиха със солидна доза бавене на играта в очакване на дузпите.

В тях Милен Лахчев и Цветан Генков изпуснаха за Локо София и така пловдивчани, които се справиха без грешка се класираха на 1/8 финал в турнира.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 3:4
след дузпи, в редовното време и продълженията 0:0
голмайстори при дузпите: 1:0 Станислав Дяков, 1:1 Христо Златински, Милен Лахчев – аут, 1:2 Здравко Лазаров, 2:2 Преслав Йорданов, 2:3 Юнес Бенжелюн, 3:3 Румен Горанов, 3:4 Пламен Крачунов, Цветан Генков – спасена

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Боян Пейков, Кристиян Добрев, Атанас Атанасов, Милен Лахчев, Илиян Гаров, Румен Горанов, Станислав Дяков, Искрен Писаров (108- Калоян Караджинов), Цветан Генков, Дерек Асамоа (26- Преслав Йорданов), Владислав Романов (67- Александър Манолов)

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: Флориан Лучини, Джереми Родригес, Самир Бенжелюн, Дани Кики (62- Драги Коцев), Кирил Котев (90- Пламен Крачунов), Евертон Джилио-Том, Христо Златински, Николас Раймонди (69- Басилия Саконоко), Здравко Лазаров, Базил де Карвальо

Национален стадион Васил Левски: 1000 зрители
главен съдия: Александър Костадинов (София)
жълти картони: Преслав Йорданов, Милен Лахчев, Илиян Гаров (Локомотив София), Самир Бенжелюн, Здравко Лазаров, Юнес Бенжелюн, Евертон Джилио-Том (Локомотив Пловдив)