ЦСКА наказа Лудогорец в контрола

2011-02-04 18:00:00

"Армейците" все още не са допуснали гол в четири контролни мача

Отборът на ЦСКА спечели първия си мач от лагера в Анталия като надигра напълно хита на трансферния пазар през зимата Лудогорец Разград. "Червените" се наложиха с 2:0, но изтърваха още няколко добри положение за гол.

ЦСКА изглежда си бяха научили урока от последния мач с отбор от Б група (0:0 с Чавдар Етрополе), защото още от първите минути заиграха стегнато и организирано и най-важното – резултатно. Фаул срещу Спас Делев във втората минута доведе до дузпа в полза на "червените", която беше реализирана за 1:0 от Маркиньос.

"Армейците" продължиха мощно и Спас Делев до 25-та минута на четири пъти можеше да удвои. Самоотвержени и леко опълченски намеси обаче на играчите на Лудогорец предотвратиха покачване на резултата.

В края на полувремето разградчани "извадиха секирите" и лекарският екип на ЦСКА едва смогваше да обикаля по терена и се чудеше на кого по-напред да оказва първа помощ.

През втората част твърдата игра на играчите от Б група доведе до контузии на Фабрицио Грило и Мишел Платини, които въпреки че влязоха след почивката, бяха принудени да напуснат терена.

ЦСКА продължиха да са по-добрия отбор и в последните минути създадоха още няколко положения. Борис Галчев и Станко Йовчев обаче изпуснаха.

В последната минута на двубоя силен шут на Лукас Трекаричи опъна мрежата зад вратаря на Лудогорец за 2:0.

От четири контроли до момента, ЦСКА са спечелили три и имат един равен. До момента "червените" все още не са допуснали гол във вратата си.

ЦСКА – Лудогорец 2:0
Голмайстори: 1:0 Маркиньос 3 мин (д), 2:0 Лукас Трекаричи 90 мин

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 2. Павел Виданов, 11. Иван Бандаловски, 19. Апостол Попов, 25. Йордан Минев, 5. Тодор Янчев, 21. Коста Янев, 28. Маркиньос, 27. Четин Садула, 7. Спас Делев, 8. Румен Трифонов
Резерви: 1. Чавдаров, 4. К.Стоянов, 6. Акуаро, 23. Бахъров, 30. Грило, 18. Галчев, 20. Петър Стоянов, 16. Никола Радулович, 24. Александър Тонев, 22. Амзин, 10. Лукас Трекаричи, 32. Мишел Платини, 17. Станко Йовчев, 14. Станислав Костов
Старши треньор: Милен Радуканов

Лудогорец: 23. Григоров, 20. Дечев, 18. Жеков, 25. Дреновички, 11. Димов, 6. Дюлгеров, 7. Златковски, 24. Ремзи, 8. Атанасов, 10. Колев, 3. Георгиев
Резерви: 12. Михайлов, 14. Комитов, 26. Шоко, 29. Йорданов, 22. Анев, 2. Иванов, 17. Александров, 19. Шакиров, 9. Павлов, 15. Граматиков
Старши треньор: Ивайло Петев