ЦСКА напуска Европа, след 1:2 вкъщи

2010-12-02 21:51:00

Стари грешки и липса на самочувствие костваха на "червените" загубата в София от Бешикташ

ЦСКА допусна поражение в предпоследната си среща за тази година от Лига Европа. На националния стадион "Васил Левски", "армейците" отстъпиха на Бешикташ с 1:2, след като до почивката изтърваха да водят поне с един гол. В началото на втората част, последваха две грешки в защитата, които доведоха до голове на Томаш Запоточни (59) и Филип Холошко (64). Килиън Шеридън върна едно попадение в края.

"Червените" изтърваха турския си съперник през първото полувреме. Селекцията на Милен Радуканов действа на скорост и логично повечето положения бяха пред вратата на Ценк Гьонен. На няколко пъти Спас Делев бе извеждан на добра позиция зад защитата на Бешикташ, но нисичкият нападател отигра нервно и не съумя да се възползва от положенията. Малко преди края на полувремето удар на Мишел Платини бе спасен с мъка от стража на турския гранд.

Четвърт час след началото дойде първата отлична възможност за Делев да открие резултата. Талантливият нападател бе изведен от Мишел Платини зад отбраната на Бешикташ, пое си топката, но след това се забави и не успя да нанесе удар към вратата. В 45-ата минута Делев, остана сам срещу вратаря. Нападателят се озова очи в очи срещу Гьонен, но вместо да напредне още, забави крачка и стреля от границата на наказателното поле. Топката премина на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Бешикташ. В продължението на първото полувреме, Галчев изведе много добре Платини, бразилецът стреля технично, но вратарят изби кълбото в корнер.

"Червените" сътвориха пълна глупост в 59-ата минута. След поредното, през този сезон, нескопосано изпълнение на ъглов удар, футболистите на Милен Радуканов позволиха да им бъде организирана бърза контраатака. Тодор Янчев се принуди да фаулира играч на гостите, от което последва изпълнение на пряк свободен удар. Гути центрира, Павел Виданов покри засадата и за Томаш Запоточни не бе проблем да откри резултата с глава. Пет минути по-късно ЦСКА тотално рухна. Вратарят на "армейците" в опита си да спре една върната към него топка се подхлъзна и я предостави на дебнещия в близост Филип Холошко. Нападателят необезпокояван вкара втория гол за Бешикташ.

Десет минути преди края ЦСКА върна едно попадение. Идентична грешка в защитата на турците с тази при първия гол допуснат от "червените", позволи на влезлия като резерва Килиън Шеридън да отбележи с глава за 1:2.

В последния мач от групата, "армейците" гостуват на Порто, които тази вечер се наложиха с 3:1 като гости на Рапид Виена. Двубоят е на 15 декември.

ЦСКА – БЕШИКТАШ 1:2
0:1 Томаш Запоточни (59), 0:2 Филип Холошко (64), 1:2 Килиън Шеридън (79)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 30.Фабрицио Грило, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев (75-21.Коста Янев), 24.Александър Тонев (75-26.Килиън Шеридън), 28.Маркиньос, 7.Спас Делев, 32.Мишел Платини

Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 27.Мартин Дечев, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 26.Килиън Шеридън
Треньор: Сашо Борисов

БЕШИКТАШ: 99.Ценк Гьонен (46-21.Хакан Арикан), 30.Томаш Запоточни, 3.Исмаил Кьойбашъ, 28.Фабиан Ернст, 15.Родриго Табата (76-18.Неджип Уйсал), 22.Ерсан Гюлюм, 14.Гути, 55.Мехмет Аурелио, 11.Мерт Нобре (46-37.Али Кучик), 23.Филип Холошко, 9.Роберто Хилберт

Резерви: 21.Хакан Арикан, 90.Умут Кая, 7.Рикардо Куарешма, 18.Неджип Уйсал, 19.Ибрахим Юзюлмез, 37.Али Кучик, 44.Ернан Гювен
Треньор: Бернд Шустер