ЦСКА не успя срещу "студентския" бетон

2010-11-28 16:12:00

"Червените" удрят три греди, след почивката обаче нямаха удар в очертанията

Въпреки че цял мач игра пред вратата на Академик, ЦСКА не успя да спечели последния си мач от есенния дял на шампионата в А група и последното столично дерби завърши без победител – 1:1. "Студентите" отбелязаха при един от двата си удара в очертанията, докато "армейците" изпуснаха доста, особено преди почивката.

ЦСКА надиграха тотално съперника си и символичен гост през първата част, но само лудият късмет на Академик им помогна да не инкасират 3-4 гола. "Студентите" откриха в 12-та минута с гол с глава на белгиеца Пиер Мбемба, който се извиси над всички след корнер и отбеляза. След това на терена имаше само един отбор – този на ЦСКА, който обаче изпусна много положения.

В рамките на няколко секунди в 22-та минута "червените" на два пъти нацелиха гредите. Първо след свободен удар Маркиньос намери горната греда, а след това след отлична контра Спас Делев излъга всички, но от малък ъгъл нацели левия страничен стълб.

Две минути по-късно Мишел Платини на два пъти не успя да отправи добри удари, а в 39-та минута топката пак се отби от напречната греда зад Емил Михайлов, а в добавката отново Платини не беше точен с глава.

Невървежът за бразилеца със звездно име обаче приключи в 45-та минута, когато той се възползва от лошо излизане на Михайлов и с глава заби за първи път от повече от една календарна година, изравнявайки резултата до 1:1.

Малко след подновяването на играта резервата на Академик Ивайло Димитров не успя да засече топката на сантиметри пред вратата на Райс М`Боли.

От тук до края мачът се игра само пред една врата – тази на домакините от Аладемик, които много трудно успяваха да минат централната линия на терена. Пред играчите на "червените" обаче рядко се отваряха възможности за гол. Символичните гости опитваха да пробият бетона крайно шаблонно – с атаки през центъра и пренебрегваха набезите по крилата. Логично те нямаха нито едно чисто положение след почивката и мачът завърши 1:1.

АКАДЕМИК – ЦСКА 1:1
1:0 Пиер Мбемба 12 мин, 1:1 Мишел Платини 45 мин

АКАДЕМИК: 33. Емил Михайлов, 4. Иван Редовски, 5. Мартин Сечков, 6. Петър Кюмюрджиев, 10. Аспарух Василев (46 – 9. Ивайло Димитров), 13. Юлиян Петков (к), 16. Иван Иванов, 18. Кирил Динчев, 19. Михаил Петров, 20. Бонфин (70 – 23. Стойко Сакалиев), 21. Пиер Мбемба (40 – 14. Любен Николов)

Резерви: 85. Стоянов, 2. Манчев, 11. Самир Ааяс, 15. Хабиб

Старши треньор: Самир Селимински

ЦСКА: 92. Райс М`Боли, 2. Павел Виданов, 4. Костадин Стоянов, 6. Джузепе Акуаро, 8. Румен Трифонов, 5. Тодор Янчев (к), 18. Борис Галчев (84 – 14. Димитър Илиев), 24. Александър Тонев, 28. Маркиньос, 32. Мишел Платини (82 – 9. Дормушали Саидходжа), 7. Спас Делев (72 – 26. Килиън Шеридън)

Резерви: 1. Здравко Чавдаров, 19. Апостол Попов, 21. Коста Янев, 11. Иван Бандаловски

Старши треньор: Милен Радуканов