ЦСКА оцеля срещу Калиакра, Гьоре – не

2010-10-17 22:47:00

"Червените" карикатури доказаха, че са пълна нула

В неделя вечер ЦСКА и Калиакра доказаха, че са два от най-слабите отбора в А група този сезон. "Армейците" изиграха поредния си невзрачен мач под ръководството на набедения за треньор Гьоре Йовановски и тотално се подиграха с 200-те премръзнали зрители дошли на националния стадион "Васил Левски" да ги подкрепят. Сащисани от безидейната игра, феновете дори не намериха сили да освиркат своите. За цял мач "червените" имаха две положения пред Данчо Господинов. Гостите от Каварна пък също ритнаха два пъти топката по случайност по посока на Райс Мболи и за малко да вкарат.

Селекцията на Гьоре сътвори най-смислената си атака за целия мач в 3-ата минута. Върнатият сред титулярите Грегъри Нелсън проби по лявото крило, центрира полувисоко в наказателното поле, където Спас Делев пробва удар с пета. Топката попадна обаче право в ръцете на стража на гостите Йордан Господинов. Делев изпорти още няколко положения до края на полувремето и логично бе заменен след почивката от Александър Тонев. В 13-ата минута Трекаричи намери с дълъг пас Мишел Платини. Бразилецът върна с глава към включилия се в атаката Павел Виданов, но бранителят не бе точен.

Това се оказа целият актив от положения за "червените" през първото полувреме. Гостите от Калиакра с два слаби удара на Четин Садула и Иван Александров пробваха да нарушат ваканционното настроение, обхванало футболистите на ЦСКА, но до сериозна опасност за вратаря Райс Мболи не си стигна.

През второто полувреме на терена нищо не се промени. Немощни удари от време на време по посока на някоя от двете врати, неточни пасове и безобразни отигравания. Всичко друго, но не и футбол. В 78-ата Трекаричи напредна през центъра на защитата, загуби, след това Шеридън подаде към Нелсън наляво, но и той не успя да стреля и Господинов улови. Това бе всичко.

След крайното 0:0 и пълния хаос срещу Калиакра, напълно сигурно е, че Гьоре Йовановски ще подаде оставка. Тя ще бъде приета от ръководството на ЦСКА.

ЦСКА – КАЛИАКРА 0:0

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 27.Мартин Дечев (26 – Румен Трифонов), 6.Джузепе Акуаро, 2.Павел Виданов, 25.Йордан Минев, 23.Уилям Тиеро, 10.Лукас Трекаричи, 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън, 32.Мишел Платини (58 – Килиан Шеридън), 7.Спас Делев (46 – Александър Тонев)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 22.Марко Еспозито, 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 24.Александър Тонев, 26.Килиън Шеридън, 16. Кристиан Тибони

Калиакра: 29.Йордан Господинов, 15.Антон Петров, 5.Антон Димитров, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 17.Георги Кючуков, 30.Милен Бонев, 20.Марко Марков (61 – Стоян Стефанов), 8.Ивайло Раденцов, 22.Четин Садула, 9.Иван Александров (75 – Александър Младенов)
Резерви: 33.Миросалв Радев, 25.Алексаднър Събев, 16.Стоян Стефанов, 27.Александър Младенов, 18.Делчо Стоилов, 11.Диан Каталиев, 31.Георги Филипов