ЦСКА се измъкна в Сливен

2010-11-20 16:10:00

"Червените" пак обръщат от 0:1 до 3:1 при гостуването си на стадион "Хаджи Димитър"

ЦСКА победи с 3:1 Сливен в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. Мачът се превърна в абсолютно повторение на сблъсъка между двата отбора от 5 кръг от първенството, когато "червените" губеха до почивката, но през второто полувреме стигнаха до победата.

"Червените" направиха куп пропуски през първата част, а за капак на всичко допуснаха гол във вратата пазена от Здравко Чавдаров. В 23-ата минута, при едва втората атака на "войводите" за цяло полувреме, Милен Василев получи топката от Деян Христов, развинти Павел Виданов в наказателното поле и с плътен удар отбеляза за 1:0. Преди това Спас Делев и Мишел Платини можеха да дадат преднина за ЦСКА. Най-фрапантни обаче се оказаха пропуските на Маркиньос. Бразилецът на два пъти остана сам срещу Георги Георгиев, но така й не успя да го преодолее.

След почивката футболистите на Милен Радуканов все пак стигнаха до изравнително попадение. Коста Янев изведе Румен Трифонов отляво в наказателното поле, а той хитро върна към точката за изпълнение на дузпа. За нахлуващия Тодор Янчев не се оказа проблем да прати топката във вратата на домакините. В 71-ата минута "червените" стигнаха до пълен обрат. Йордан Минев изведе от дълбочина Спас Делев зад защитата на "войводите". Нисичкият нападател напредна няколко метра и с точен удар прониза Георгиев.

Малко не достигна на домакините да изравнят в 85-ата минута. След центриране отляво, Деян Христов стреля с глава, но левият страничен стълб спаси Здравко Чавдаров от ново попадение.

В 90-ата минута безумна грешка в защитата на Сливен остави сам срещу Георгиев влезлия като резерва Килиън Шеридън. Ирландецът прехвърли технично вратаря за крайното 3:1, с което ЦСКА продължава на 1/8-финалите за Купата на България.

СЛИВЕН – ЦСКА 1:3
1:0 Милен Василев (23), 1:1 Тодор Янчев (57), 1:2 Спас Делев (72), 1:3 Килиън Шеридън (90+2)

Сливен: 1.Георги Георгиев, 24.Филип Филипов, 5.Явор Иванов, 16.Мартин Ковачев, 20.Иван Коконов, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 4.Милен Василев, 15.Адриано Миранда, 19.Евгени Игнатов, 14.Деян Христов

Резерви: 12.Анатолий Господинов, 23.Якоб Идризов, 18.Бейсин Бехим, 3.Тейнур Марен, 11.Хюсеин Филипов, 28.Живко Господинов, 18.Бейсим Бейсим

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос, 7.Спас Делев, 32.Мишел Платини

Резерви: 12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 24.Александър Тонев, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 26.Килиън Шеридън

Стадион: "Хаджи Димитър"
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Мирослав Миндев (Сливен)