ЦСКА убедителен в първата си контрола (видео)

2011-01-24 17:01:00

Коце Стоянов, Борис Галчев и Спас Делев донесоха класическата победа за "червените" срещу Вихрен

Отборът на ЦСКА спечели по категоричен начин с 3:0 срещу Вихрен Сандански в първата си контрола за годината. Мачът се игра в Гърция, на базата на Шкода Ксанти. "Армейците" бяха по-добрият тим през целия мач и трите гола бяха най-малкото, с което се размина непретенциозният им съперник.

ЦСКА започна настървено мача и още след първите минути стана ясно, че ще е доминиращият в двубоя тим. "Червените" поставиха под постоянно напрежение бившия играч на "армейците" Христо Бахтерлиев, който обаче се справяше добре на вратата на Вихрен.

Обстрелът започна с удар на Александър Тонев във втората минута, продължи с шутове на Галчев, Платини и Трекаричи, мина през отменен заради засада гол и все пак завърши с попадение на Костадин Стоянов в 23-та минута. Защитникът засече подаване отляво.

Малко преди това при една от редките си атаки, "гладиаторите" можеха да отбележат, но излезлият сам срещу вратаря Иван Караджов Гущеров не успя да го преодолее.

Шест минути преди почивката Трекаричи се озова на стрелкова позиция отляво на вратата, но Бахтерлиев спаси ниския му удар.

Веднага след това ЦСКА изпълниха свободен удар от същата част на терена, а центрираната от Борис Галчев топка не бе докосната от нито един играч и влезе във вратата за 2:0.

Второто полувреме започна "пълна промяна" в кадровия облик на ЦСКА и с бърз "червен" гол. Центриране на Станко Йовчев беше засечено с глава от Спас Делев, който покачи на 3:0 в 48-та минута.

Последваха удари на Четин Садула, Маркиньос и Станислав Костов по посока на вратата на Вихрен, които не донесоха желания резултат.

ЦСКА – Вихрен 3:0
Голмайстори: 1:0 Костадин Стоянов 23 мин, 2:0 Борис Галчев 41 мин, 3:0 Спас Делев 48 мин

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 4. Костадин Стоянов, 6. Джузепе Акуаро, 25. Йордан Минев, 18. Борис Галчев, 24. Александър Тонев, 35. Амзин, 10. Лукас Трекаричи, 32. Мишел Платини, 39. Бахъров, 36. Владимир Каптиев

Резерви: 1. Здравко Чавдаров, 2. Павел Виданов, 8. Румен Трифонов, 11. Иван Бандаловски, 19. Апостол Попов, 30. Фабрицио Грило, 37. П. Стоянов, 28. Маркиньос, 34. Йовчев, 33. Четин Садула, 38. Станислав Костов, 7. Спас Делев

Старши треньор: Милен Радуканов

Вихрен: 12. Бахтерлиев, 17. Чуркин, 6. Дюлгеров, 4. Радев, 18. Андреев (к), 20. Юри Иванов, 27. Богоев, 23. Кръстев, 7. Станкев, 11. Гущаров, 10. Ласков

Резерви: 1. Симеонов, 2. Ребреев, 14. Панчев, 22. К. Николов, 15. Коце Николов, 16. Янков, 19. Захариев, 13. Карадоков, 5. Шапкаров, 28. Иво Иванов, 29. Благоев

Старши треньор: Владимир Каракчиев