Челси на 1/4 финал, Реал изпусна Лион

2011-02-23 10:37:00

Трима французи вкараха всичките четири гола на вечерта

Taзи нощ се изиграха още два мача от програмата на Шампионската лига. В Копенхаген Челси се наложи над едноимения тим, а в Лион Реал изпусна да спечели срещу местния Олимпик.

ФК Копенхаген – Челси 0:2
голмайстор: Никола Анелка 17, 54

Челси постигна комфортна преднина срещу датския Копенхаген в първа осминафинална среща, след като си тръгна с 2:0 от стадион "Паркен". И двете попадения бяха дело на френския нападател Никола Анелка, който се разписа по един път във всяко полувреме.

Oлимпик Лион – Реал Мадрид 1:1
голмайстори: 0:1 Карим Бензема 65, 1:1 Бафетимби Гоми 83

И другите два гола тази вечер бяха отбелязани от французи. В среща от този етап на турнира, Реал Мадрид отново не успя да победи Лион и завърши 1:1 на "Стад Жерлан". Бившият футболист на французите Карим Бензема откри резултата за Реал, малко след като се появи на терена, но десем минути преди края на мача Бафетимби Гоми изравни.