Черноморец продължава по график

2010-10-18 22:38:00

"Акулите" победиха и Локо София, не позволяват на конкурентите в челото да се откъснат

Черноморец продължи страхотната си серия без загуба от началото на сезона. В дербито на Х кръг от А група, "акулите" обърнаха от 0:1 до 2:1 гостуващия Локомотив София. Двата отбора изиграха страхотен мач под проливния дъжд на стадион "Лазур", за радост на 8 000 зрители, дошли да подкрепят любимците си. "Железничарите" започнаха по-силно и поведоха рано чрез Искрен Писаров. През втората част Енис Хайри и Муйтис Лис бяха точни за домакините.

Мачът започна под силен дъжд, с коварен вятър и по така модерния за целия кръг начин – с гол, малко след започване на играта. В шестата минута Дяков от състава на гостите центрира и намери непокрития Искрен Писаров, който с премерен удар, леко по диагонал опъна мрежата на Паскал Борел.

Оставащите около 40 минути до почивката преминаха в масиран натиск на "акулите", които опитаха всевъзможни начини за отбелязване на гол, но ударите на Мартин Тошев, Пламен Крумов, Йохан Зайц и най-вече на Муса Койта или бяха хващани от Боян Пейков или излизаха встрани от вратата.

И отново, не бяха изминали и две минути след подновяването на играта, когато "Лазур" видя нов гол. За щастие на домакините, той беше във вратата на Локомотив. Така актуалният напоследък Енис Хайри се оказа най-съобразителен след корнер и с глава изравни.

Черноморци продължиха да атакуват и скоро усилията им бяха възнаградени. В 57-та минута великопепна комбинация с едно докосване между Старокин и Койта беше продължена към резервата Муйтис Лис на далечната греда, където африканецът нямаше проблеми да изведе домакините напред – 2:1.

Десет минути по-късно при една от малкото опасности пред вратата на Черноморец Дерек Асамоа вече виждаше топката във вратата след удара си с глава, но Паскал Борел прояви нечовешки рефлекс и с една ръка закова топката на сантиметри от голлинията.

До края мачът продължи да е оспорван, но положения липсваха. В самото добавено време обаче Черноморец можеше да отбележи нов гол, но устремилият се сам напред Лис беше блокиран от Боян Пейков.

След тази победа Черноморец запази третото си място във временното класиране с 22 точки, толкова колкото има и вторият Литекс. Водач е Левски с 25, а Локомотив София е четвърти с 19.