Черноморец се подхлъзна в София

2011-02-26 17:05:00

"Акулите" се оказаха "цаци", изхвърчаха от тройката

Претенциозният тим на Черноморец направи грешна стъпка по пътя към медалите в шампионата на А група, след като се представи безобразно слабо и логично не успя да бие един от аутсайдерите в дивизията Академик София. Мачът на стадиона на Славия в столичния кв. Овча купел завърши 1:1, като от този резултат далеч по-недоволни трябва да са домакините, изпуснали няколко добри положения за гол.

Първият половин час беше равностоен, с по едно положение за гол и от двете страни. В самото начало Аспарух Василев от Академик не успя да вкара с глава от непосредствена близост, а след него Савио Нсереко не уцели вратата от фаул.

В 32-та минута след нов свободен удар Георги Андонов опита с левия крак от около 25 метра и с любезното съдействие на закъснелия да реагира вратар на Академик Стоянов, топката влезе в мрежата за 1:0 за "акулите".

Втората част започна обещаващо, с изравнителен гол за Академик. Паскал Борел предпочете да не излиза при балонно центриране от корнер, топката беше ударена с глава, а пътят й към мрежата продължен от Аспарух Василев за 1:1. Вендага след гола "студентите" имаха още два добри шанса, които обаче пропиляха.

В 54-та минута вратарят на домакините Борислав Стоянов направи спасяването на мача, изваждайки с една ръка удар отблизо на играч на Черноморец.

От този момент започнаха системни грешки на реферите на линиите, които вдигаха засади при всеки пас напред към нападател на някой от отборите. Това изнерви играта и намали и без това ниското качество на играта.

Черноморец загуби третото си място в класирането, отстъпвайки го на Локомотив Пловдив. "Акулите" са с 28 точки и със все още скромния актив от 13 отбелязани гола, срещу осем допуснати.

Академик – Черноморец 1:1
Голмайстори: 0:1 Георги Андонов 32 мин, 1:1 Аспарух Василев 49 мин
Жълти картони: Маркос Бонфим, Стойко Сакалиев, Юлиян Петков, Кирил Динчев (Академик), Паскал Борел, Савио Нсереко, Венелин Филипов (Черноморец)

Академик: 85. Стоянов, 4. Редовски, 5. Мбемба, 6. Кюмюрджиев,
9. Сакалиев, 10. Василев, 13. Петков, 14. Николов, 15. Бонфим, 16. Иванов, 25. Динчев
Резерви: 22. Стойчев, 2. Асенов, 3. Манчев, 7. Василев, 8. Селимински, 17. Хабиб, 19. Петров
Старши треньор: Борис Ангелов

Чрноморец: 33. Паскал Борел, 15. Венелин Филипов, 26. Георги Терзиев, 4. Енис Хайри, 6. Орлин Старокин, 16. Тодор Паланков, 11. Пламен Крумов, 14. Рикардо Андре, 77. Георги Андонов, 21. Муйтис Лис, 7. Савио Нсереко
Резерви: 12. Стоян Колев, 13. Мартин Тошев, 2. Траян Дянков, 39. Муса Койта, 3. Венци Бонев, 17. Яни Пехливанов, 28. Бранимир Костадинов