Черноморец с нова издънка срещу слабак

2010-11-01 19:55:00

"Акули" и "миньори" спукаха топката, скъсаха фланелките и изтормозиха публиката за 0:0 в Бургас

В безобразно слаб и безинтересен мач Черноморец направи нова услуга на лидерите в шампионата като не успя да победи пореден аутсайдер. Срещата от 12-я кръг с Миньор Перник завърши с яловото 0:0.

Перничани наточиха балтиите от самото начало и действаха безкомпромисно от централната линия назад. Положения пред двете врати липсваха, но все пак домакините можеха да вкарат. Малко след изтичането на 30-та минута първо Иванов улови удар на Андре с глава, а след това гредата спаси Миньор след шут от пряк свободен удар на Дос Сантос. В последната минута Енис Хайри също пропусна сам срещу вратата.

Гостите трудно удържаха мощната "акула" Муса Койта, но все пак го направиха, макар и с цената на брутални дърпания за фланелката, благодарение на които таранът само през първата част смени два екипа. Любопитно бе, че и двете интервенции бяха в наказателното поле, но веещите се парцали не трогнаха младия рефер Никола Попов.

Веднага след почивката двамата вратари спасиха по едно сериозно положение и запазиха двете нули на светлинното табло. Това се оказаха и последните интересни моменти в мача, който до края си беше уникално слаб и безинтересен. В добавка на всичко последният половин час премина в лежане на терена на играчите на Миньор, които в крайна сметка докопаха точката.

Черноморец е трети с 24 точки, докато Миньор е последен с едва шест точки от 12 изиграни мача.

ЧЕРНОМОРЕЦ – МИНЬОР 0:0

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33. Паскал Борел, 18. Йохен Зайц, 2. Калоян Дянков, 4. Енис Хайри, 6. Орлин Старокин, 14. Рикардо Андре, 8. Марсио Нуньо, 78. Педро Маркес – Педриня (66 – 11. Пламен Крумов), 30. Дос Сантос, 77. Георги Андонов, 39. Муса Койта

Резерви: 12. Стоян Колев, 26. Терзиев, 10. Светослав Дяков, 16. Тодор Паланков, 7. Матиас Морис, 9. Адриан Фернандес

Старши треньор: Красимир Балъков

МИНЬОР: 99. Ивайло Иванов, 2. Васил Божиков, 3. Адриан Олегов, 4. Николай Христозов, 8. Йордан Тодоров, 14. Ивайло Цветков, 18. Горан Янкович (64 – 7. Младен Стоев), 23. Христо Господинов, 24. Любомир Витанов, 27. Румен Рангелов (58 – 21. Костадин Хазуров), 32. Костадин Марков

Резерви: 91. Иван Чворович, 13. Стоянов, 19. Петров, 22. Юри Иванов, 28. Велемир Иванович

Старши треньор: Стойчо Стоев

Стадион: "Лазур", 5 000
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Енис Хайри (Черноморец), Ивайло Цветков, Христо Господинов, Николай Христозов. Любомир Витанов, Ивайло Иванов, Младен Стоев, Костадин Хазуров (Миньор)