Черно море би с гол на Жардел

2010-10-31 16:47:00

Локомотив Сф изпусна възможността да влезе в тройката след загуба във Варна

Бразилската звезда на Черно море Марио Жардел дочака своя първи гол в родната "А" група. 36-годишният нападател влезе като резерва в 62-ата минута при домакинството срещу Локомотив (Сф) и само четири по-късно се разписа с глава след центриране на Марко Тиаго. Голът се оказа победен за "моряците" от Варна.

Столичните "железничари" имаха на два пъти възможност да изравнят. Първо в 73-ата минута Димитров центрира в наказателното поле на Черно море, където Асамоа след удар с глава прати топката на сантиметри от вратата в аут. Десет минути по-късно след разбъркване пред вратаря на домакините Петър Денчев, Цветан Генков се озова на добра позиция, но стражът го изпревари. Черно море също имаха своите положения за нов гол, но Даниел Георгиев на два пъти пропусна пред Боян Пейков.

През първата част Локомотив можеха първи да поведат в резултата. След 10 минути игра, Асамоа намери непокрит Искрен Писаров в наказателното поле, който оставен съвсем сам срещу вратата не успя да я уцели. Две минути преди края на полувремето след шут на Калоян Караджинов, топката рикошира в главата на Танко Дяков и срещна гредата.

"Имаха по-голямо желание, затова победиха. Тук се играе силов футбол, но явно това им помага. Ние имахме по-чистите положения, но с повече ритане ни биха. Г-н Генов на моменти изпусна мача", заяви непосредствено след края на двубоя, халфът на Локомотив София Калоян Караджинов.

"Получи се здрав, мъжки мач. Ние бяхме по-настойчиви и спечелихме, но трудно реализираме. Дано с тази победа измием малко срама от досегашното ни представяне", коментира срещата новият треньор на Черно море Стефан Генов.

"Не е реален резултата. На моменти мачът бе груб и заради многото фаулове, нямаше как да играем нашия футбол. Не трябва да се толерират подобни нарушения, това е работа на главния съдия. Въпреки всичко имахме положения, но не успяхме да ги реализираме", коментира старши треньорът на Локомотив София Димитър Васев.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКО (Сф) 1:0
1:0 Марио Жардел (66)

ЧЕРНО МОРЕ: 1.Петър Денчев, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев, 4.Радослав Бачев (32-12.Марко Тиаго), 23.Даниел Георгиев, 10.Даниел Димов, 8.Дончо Атанасов (75-90.Румен Николов), 77.Йордан Юруков, 14.Георги Божилов (61-16.Марио Жардел)

Резерви: 79.Александър Краев, 12.Марко Тиаго, 5.Николай Домакинов, 28.Ели Маркес, 27.Даниил Ратников, 16.Марио Жардел, 90.Румен Николов

Треньор: Стефан Генов

ЛОКО (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 14.Милен Лахчев (67-37.Илиян Гаров), 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков (71-77.Владимир Манчев), 18.Калоян Караджинов, 1.Дерек Асамоа, 21.Искрен Писаров, 9.Цветан Генков

Резерви: 84.Вато Милчев, 5.Георги Марков, 37.Илиян Гаров, 23.Иво Иванов, 25.Преслав Йорданов, 77.Владимир Манчев, 88.Владислав Романов

Треньор: Димитър Васев