Черно море би с 3:0 слаб Миньор (видео)

2010-11-14 15:45:00

Перничани остават предпоследни с 9 точки, една повече от Видима

Черно море закотви Миньор на дъното на родното първенство. "Моряците" победиха с 3:0 гостуващия тим от Перник, след голове на Марко Тиаго (32), Даниил Ратников (40) и Румен Николов (73).

Домакините стигнаха лесно до първото попадение, като преди това имаше няколко добри възможности за гол, но Адемар и Ратников пропуснаха. След груба грешка на вратаря на Миньор Ивайло Иванов, който изтърва топката след центриране в наказателното поле, Марко Тиаго се оказа най-съобразителен и откри резултата в 32-ата минута. Девет по-късно Адемар открадна топката пред наказателното поле, намери Даниил Ратников, който от точката на дузпата вкара за 2:0.

Гостите от Миньор имаха възможност да намалят резултата на два пъти. Първо Горан Янкович прати топката в аут от изгодна позиция в 48-ата минута, а четвърт час по-късно Йордан Тодоров излязъл сам срещу Илко Пиргов не успя да го преодолее. В 73-ата минута Румен Николов навлезе в наказателното поле, опита центриране по земя, защитник на гостите обаче вместо да изчисти, му върна топката и той с точен удар отблизо направи резултата 3:0.

ЧЕРНО МОРЕ – МИНЬОР 3:0
1:0 Марко Тиаго (32), 2:0 Даниил Ратников (40), 3:0 Румен Николов (73)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 7.Станислав Стоянов, 12.Марко Тиаго, 23.Даниел Георгиев (60-19.Румен Николов), 10.Даниел Димов, 14.Георги Божилов (75-16.Марио Жардел), 3.Адемар Жуниор, 27.Даниил Ратников

Миньор: 99.Иво Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 4.Николай Христозов, 8.Цветомир Тодоров, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 23.Христо Господинов (46-17.Ванчо Траянов) (76-28.Велимир Иванович), 24.Любомир Витанов, 27.Румен Рангелов, 32.Костадин Марков (46-19.Петър Петров)