Черно море заля Благоевград

2011-02-26 17:04:00

Гол от съблекалнята носи победа с 1:0 на варненските "моряци"

Черно море започна страхотно футболната година с пестелива, но много ценна победа с 1:0 като гост на закъсалия Пирин Благоевград. Загубата беше първа за "орлетата" от началото на годината, тъй като те нямаха поражение в контролите. Тя обаче дойде във възможно най-неприятния и неподходящ момент.

Варненци стартираха мача с гол "от съблекалнята" и в петата минута вече водеха с 1:0. Дончо Атанасов центрира отляво и от десетина метра, фронтално пред вратата Георги Божилов не сбърка.

Голът върна леко назад "моряците", които започнаха да разчитат изключително на контраатаки, за да нанесат втори и решаващ удар. Въпреки, че трябваше да търсят изравняването, "орлетата" бяха крайно пасивни зад централната линия и така и не достигнаха до сериозни опасности за гол през първото полувреме.

Пирин натисна след почивката, но усилията на нападението, в което блестеше бившият играч на Локо Пд, Миньор и ЦСКА Димитър Илиев, не бяха достатъчни за изравнително попадение.

Накрая и нервите взеха връх и зрителите видяха няколко грозни мелета, след едно от които Митревски видя картон с червен цвят. Нови голове не паднаха и Черно море потегли с много важна победа през пролетта

Пирин – Черно море 0:1
Голмайстор: 0:1 Георги Божилов 5 мин
Жълти картони: Антон Костадинов, Мирослав Ризов (Пирин), Тиаго, Георги Илиев (Черно море)

Пирин: 1. Аршинков, 30. Ризов, 27. Митревски, 5. Коемджиев, 20. Башлиев, 8. А. Костадинов, 14. Сандански, 7. Р. Иванов, 10. Якимов, 9. Стойков, 29. Д. Илиев
Резерви: 22. В. Митев, 2. Дюлгеров, 16. Кацимерски, 6. Воденичаров, 21. Карачанаков, 18. Зехиров, 25. Наков
Старши треньор: Коце Ангелов