Черно море се докопа до равен

2011-01-28 21:46:00

Чужденци спасиха "моряците" за 2:2 срещу аутсайдера в Б група Несебър

Елитният Черно море не успя да победи втородивизионния Несебър във втората си проверка от подготвителния период. Късмет все пак за варненци беше, че успяха да се доберат до равенство 2:2, след като губеха с 0:2.

Домакините от Несебър започнаха отлично срещата и в рамките на пет минути поведоха с 2:0. В петата минута на двубоя Яшар реализира гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Янчев. Четири минути по-късно Колев с глава удвои преднината на аутсайдера в Източната Б група.

Дошлият на проби в Черно море македонски нападател Цветан Чурлинов върна гол за варненци в 16-та минута. Равенството възстанови в 29-та минута Данайл Ратников.

Наставникът на Черно море Стефан Генов използва 20 футболисти. Следващата проверка на "моряците" е в понеделник срещу Поморие. В началото на февруари отборът заминава на лагер в Турция.