Черно море (17) ще зимува на върха

2010-11-15 14:15:00

Варненци завършиха 1:1 с Векта, но са с пет точки аванс пред Левски

Черно море завърши като есенен първенец полусезона в Елитната юношеска група до 17 години, след като в последня 15-и кръг направи 1:1 на собствен терен с Векта Пловдив и събра 37 точки.

На втора позиция остава Левски с 32 точки, който обаче има и мач по-малко.

Варненци така и не успяха да наложат превес над отбора на Векта през първото полувреме, но все пак пет минути след началото на втората част откриха резултата благодарение на Цветан Караколев, но в 70-ата минута бойката игра на пловдивчани беше възнаградена с изравнително попадение.

1:1 направиха и отборите на Локомотив Пловдив и Черноморец Бургас, но въпреки превъзходството си, бургазлии така и не успяха да спечелят.

Станислав Йорданов откри за младите локомотивци с удар от 30 метра, като топката се отклони в гредата и порази мрежата на вратаря Димитър Тодоров. Минута преди края на частта редовният голмайстор на младите "акули" Милчо Ангелов се разписа от близко за 1:1.