Черно море (19) удари тежко Славия

2010-11-17 14:35:00

Лидер в групата е Литекс, победил Пирин с 1:0

Черно море излезе на второ място в класирането на Елитната юношеска група (до 19 години), след като в директен двубой за това място надви Славия с 5:3.

Белите, които до този момент показваха много стойностна игра, бяха лишени от Кирил Огнянов, Цанислав Карасинкеров, Галин Богданов и Божидар Васев, които играха за мъжкия отбор в контролен мач, както от контузения нападател Радослав Василев, и от Симеон Мечев, който беше повикан в младежкия национален отбор на страната за контролата с Гана.

В същото време Литекс вече води с 8 точки на върха, след като надви като гост Пирин (Благоевград) с 1:0 благодарение на попадението на Янаки Смирнов.

Черноморец отстъпи на Левски с 1:2, като срещата се игра на изкуствения терен в Поморие.

Възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов – Мирослав Кралев допуснаха обрат в резултата. След нулево първо полувреме и по няколко пропуска пред двете врати младите "акули" поведоха веднага след почивката. Крум Стоянов изработи дузпа и сам я реализира хладнокръвно. Последваха нови силни минути за бургаските юноши, но Живко Петков нямаше шанс в завършващия удар, а Йордан Йорданов уцели напречната греда от 3 метра

Постепенно обаче "сините" взеха инициативата и пренесоха действията пред другата врата. Така гостите стигнаха до две попадения и си тръгнаха с трите точки.