Чехи победиха Славия

2011-02-08 19:19:00

Поражението е трето за "белите" от началото на подготовката

Отборът на Славия загуби с 1:2 от чешкия елитен Брно в поредната си приятелска среща, играна в турския курорт Анталия. През първото полувреме "белите" натиснаха сериозно но чехите, но това не беше достатъчно за гол във вратата на Брно

В 34-та минута грешка в защитата на Славия позволи на Доминик Симерски да открадне топката и да реализира първия гол в мача. В 45-та минута Симерски се възползва от центриране от пряк свободен удар и нова грешка в защитата на българския отбор, покачвайки резултата на 2:0 в полза на чехите.

Веднага след изпълнението на центъра добра комбинация между Георги Христов и Николай Божов завърши с гол за "белите", като точен с глава бе Божов.

В 71-ата минута влезлият като резерва вратар Стефано Кунчев подаде към Божов, който имаше възможност да изравни, но ударът му мина на сантиметри от вратата. До края на двубоя българите упражниха натиск към вратата на чешкия състав, но до изравнително попадение не се стигна.

Следващият мач на "белите" е на 11 февруари, когато ще играят с руския Амкар Перм.

Състав на Славия: Петров (46-Кунчев), Дяков (60-Филипов), Огнянов (46-Генев), Сечков, Дениран (80-Кушев), Том (46-Баяно), Илиев (77-Васев), Христов (72-Георгиев), Пеев (60-Юруков), Жуниньо (46-Димитров), Божов (88-Ортега)