Чудо! ЦСКА победи

2010-10-24 16:45:00

"Червените" с четири отбелязани гола в дебюта на новия треньор Милен Радуканов

Броени дни след като македонският Сержант Гьоре Йовановски бе освободен от поста старши треньор на ЦСКА, "червените" най-накрая се поздравиха с победа с 4:2, макар и срещу най-слабия според класирането отбор в А група – Миньор Перник. Вицешампионите си решиха мача с три гола преди почивката, отбелязани с любезното съдействир на неадекватаната пернишка отбрана, а през второто полувреме добавиха още един гол. Победата е първа след две загуби в Лига Европа и два равни в родния шампионат.

Смъртоносно слаб футбол се игра на отличния терен на Стадиона на Мира в Перник в първите 20 минути. Отборите изглежда чакаха на трибуната да се появи националният селекционер Лотар Матеус, за да покажат, че могат да играят. Първо Йордан Тодоров от Миньор в 22-та минута центрира отлично пред вратата на М`Боли, но Хазуров с глава извади в аут, а малко след това ЦСКА поведе. Тонев тръгна по дясното крило и върна на ъгъла на пеналта на Маркиньос, който отправи изненадващо точен удар, изненадал стража на "чуковете" Ивайло Иванов за 0:1.

Миньорци се бяха пренесли напред, когато в 34-та минута играч в червено с дълъг пас потърси напред Спас Делев, щурмовакът притесни останалия последен Ванчо Траянов и той с глава го изведе сам срещу Иванов. Останал очи в очи със стража на перничани, Делев не сгреши – 2:0 за ЦСКА.

Шест минути преди края на полувремето Горан Янкович върна интригата с гол с глава, отбелязан след центриране от фаул, отляво на вратата на Райс М`Боли – 1:2.

Това обаче не беше всичко за полувремето. Секунди преди края му Маркиньос центрира опасно в малкото наказателно поле на Иво Иванов, а нахлуването на Джузепе Акуаро беше проспано от отчайващата защита на домакините и вратаря им и италианецът отбеляза пореден гол с глава от началото на сезона.

Второто полувреме започна с греда за Миньор, ударена след хубав удар на Йордан Тодоров, който пое в наказателното поле, обърна се и от въдуха намери десния страничен стълб на Райс М`Боли. След още няколко активни минути за домакините, ЦСКА нанесе нов удар в 54-та минута, когато след центриране на Галчев Маркиньос пак беше оставен съвсем сам и без никакви проблеми с удар от въздуха вкара четвърти гол за "червените".

Тук феновете на Миньор решиха да развалят мача като започнаха упорито да съсипват иначе отличния, нов терен на стадиона като хвърлиха на тревата няколко запалени факли и това принуди съдията Костадинов да прекрати мача за няколко минути. След подновяването на играта Данчо Тодоров пак опита късмета си, но М`Боли с нечовешки рефлекс спаси. Същото направи и десетина минути след това.

Шести гол в мача видяха зрителите на Стадиона на Мира в 80-та минута, когато Янкович пусна пред наказателното поле на Христо Господинов и той със силен удар набута топката в дясната "паяжина" на вратата на М`Боли.

ЦСКА се върна геройски на осмото място, което не е минавал още този сезон. "Червените" имат 16 точки. Миньор е все така безнадежден на последното място със само пет точки и катастрофалната голова разлика 12:25.

МИНЬОР – ЦСКА 2:4
0:1 Маркиньос 22 минута, 0:2 Спас Делев, 1:2 Горан Янкович 39, 1:3 Джузепе Акуаро 44, 1:4 Маркиньос 54 2:4 Христо Господинов 80

МИНЬОР: 99. Иво Иванов (к), 2. Божиков, 3. Адриан Олегов, 6. Даниел Златков, 8. Йордан Тодоров, 17. Ванчо Траянов (39 – 23. Христо Господинов), 18. Горан Янкович, 21. Костадин Хазуров (69 – 27. Рангелов), 24. Любомир Витанов, 28. Велемир Иванович (57 – 19. Петър Петров), 32. Костадин Марков

Резерви: 91. Иван Чворович, 4. Христозов, 7. Стоев, 14. Цветков
Старши треньор: Стойчо Стоев

ЦСКА: 92. Райс М`Боли, 25. Йордан Минев, 6. Джузепе Акуаро, 4. Костадин Стоянов, 8. Румен Трифонов, 5. Тодор Янчев (к), 18. Борис Галчев (88 – 21. Коста Янев), 28. Маркиньос, 29. Грегъри Нелсън (46 – 26. Килиън Шеридън), 24. Александър Тонев (90+5 – 19. Апостол Попов), 7. Спас Делев

Резерви: 1. Здравко Чавдаров, 30. Фабрицио Грило, 23. Уилям Тиеро, 9. Дормушали Саидходжа
Старши треньор: Милен Радуканов

Стадион на Мира: 3 000
Славен съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Ванчо Траянов, Горан Янкович (Миньор), Грегъри Нелсън, Борис Галчев (ЦСКА)