Швейцарски слабаци препънаха и Черноморец

2011-02-05 19:05:00

Продължават слабите резултати на български отбори срещу швейцарски отбори от местната втора дивизия. След загубите на Академик и Монтана, Черноморец все пак взе равен 1:1 от Винтертур. Мачът обаче продължи тенденцията родните "акули" да са беззъби в нападение. В трети пореден мач бургазлии вкарват само по един гол.

През първото полувреме швейцарците имаха превъзходство срещу българите и в 45-та минута Горан Антич с удар отблизо даде аванс от един гол в полза на Винтертур. В 67-ата минута защитникът на швейцарския отбор Сереининг рисковано върна топката към вратаря Лейте и за малко не се получи автогол в полза на Черноморец.

Отборът от Бургас все пак стигна до изравняване две минути преди последния съдийски сигнал. Резервата Муса Койта от легнало положение фиксира крайния резултат 1:1.

Старши треньорът на българския тим Антон Велков изпробва изявите на 15 футболисти. На 7 февруари "акулите" ще играят контролна среща с втородивизионния румънски Ръмнику Вълча.

Срещата между Черноморец и Винтертур бе наблюдавана от старши треньора на ЦСКА – Милен Радуканов, както и от спортно-техническия директор на "червените" Емил Костадинов.