Юнайтед напред за Купата, Бербо пак най-добър

2011-01-09 17:47:00

Ливърпул все така безнадежден и след Ходжсън, вратарят Пепе Рейна спаси "червените" от разгром

Манчестър Юнайтед, за които 90 минути игра Димитър Бербатов елиминираха големия местен съперник Ливърпул в третия кръг за ФА Къп. Мачът се чакаше с огромен интерес основно заради събитията в състава от града на Бийтълс, който няколко часа по-рано беше сложил на треньорския пост легендата Кени Далглиш.

Юнайтед започнаха отлично мача след като Димитър Бербатов овладя елегантно в наказателното поле, нахлу и датчанинът Агер закъсня с реакцията си и го фаулира, за което бе отсъдена дузпа. За топката застана Райън Гигс, който не сбърка – 1:0.

От този момент домакините започнаха да играят тактически и находчиво се върнаха с една идея назад, в очакване на добър шанс за контраатака. Така се създаде впечатление, че Ливърпул водят мача, но на практика мърсисайдци не демонстрираха нищо по-различно от трагичната си форма от началото на сезона.

Проблемите за тях се увеличиха с още един в 32-та минута, когато капитанът им Стивън Джерарс влезе с двата крака на Дарън Флечър, така сякаш не е английски национал, а аматьор от някоя от окръжните групи в българския Югозапад. За деянието си той заслужено беше изгонен от съдията Хауър Уеб.

Всичко можеше да свърши за гостите, ако Джони Евънс беше отбелязал с глава след корнер в последните секунди на първата част. Топката обаче се отби в гредата.

Втората част започна с натиск на Юнайтед, който не донесе нов гол. После ролите се размениха и Ливърпул погледна малко по-сериозно напред. Така след малко повече от час игра Аурелио стреля от фаул и Кушчак спаси атрактивно.

След това дойдоха минутите на вратаря ня гостите Пепе Рейна. Той първо спаси положение на Бербатов, а веднага след това, в 69-та минута, буквално спаси Ливърпул с ефектно петорно (!?) спасяване в рамките на няколко секунди.

До края на срещата "червените дяволи" нямаха никакви проблеми с безнадеждния си противник. В основата на всичко по-интересно пред вратата на Пепе Рейна неизменно беше лидерът сред голмайсторите на Острова Димитър Бербатов, който обаче нямаше шанс да увенчае добрата си игра със заслужен гол.