Юнайтед пак пълна нула без Бербатов

2011-03-02 00:06:00

Голмайсторът на Висшата лига пуснат прекалено късно в игра, Ман Юн падна с 1:2 от Челси

Устремилият се към титлата в Англия Манчестър Юнайтед направи грешна стъпка и в отложен мач допусна втора загуба от началото на шампионата, отстъпвайки с 1:2 като гост на Челси. Българският нападател Димитър Бербатов беше пренебрегнат в титулярния състав за сметка на разочаровалия Хавиер Ернандес.

Без най-креативния си състезател, Юнайтед изпитваше сериозни трудности в атака, но въпреки това поведе с гол на Уейн Рууни в 30-та минута. Тогава звездата на Англия пое топката пред наказателното поле и с изненадващ удар матира отбраната на вратаря.

Проблемите на Юнайтед лъснаха през втората част, когато Челси натиснаха. В две-три контри Рууни излезе на добри позиции, но егото му взе връх и той с лека ръка сам пропиля шансовете, вместо да търси комбинация със застанали на удобни позиции съотборници.

В 54-та минута Давид Луис изравни за Челси с удар отблизо. Седем по-късно на терена се появи и Димитър Бербатов в комплект с правещия рекорд по изиграни мачове за Юнайтед (606, изравнен резултат с този на Боби Чарлтън – б.а.) Райън Гигс. Те обаче нямаха шанса да влязат подобаващо в мача и останаха в сянка на колегите си от Челси, които до края диктуваха нещата на терена.

Въпреки, че бяха по-добрия тим, "сините" от Лондон трябваше да бият с великолепен съдийски подарък, изразен в дузпа в 78-та минута, когато Жирков се хвърли артистично минавайки покрай Крис Смолинг. Тя бе реализирана от Франк Лампард за 2:1.

В самия край на мача Юнайтед останаха с човек по-малко, след като Неманя Видич видя картона с червен цвят за фаул срещу Рамиреш.

Манчестър Юнайтед все още е първи с 60 точки, с четири повече от Арсенал и десет от Сити. "Червените дяволи" имат и мач в повече в сравнение със съперника си от Лондон.