ЦСКА се провали срещу Сепси, Турицов с поредна издънка

Начало » ЦСКА се провали срещу Сепси, Турицов с поредна издънка

Безобразна игра в защита, слаби изяви на вратаря Бусато и отчайващо нападение доведоха до поражение с 0:2 на ЦСКА срещу Сепси в първи мач от втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите.

Родният вицешампион не се възползва от екзалтираната публика, напълнила до краен предел отредените сектори А и В на стадион „Българска армия“, която видя първа загуба в евротурнирите от 18 години насам.

Двата гола за румънския тим паднаха през втората част след изключително слаби действия от отбраната на ЦСКА. Първо Мено Кох действа детински в 68-ата минута, за да може след това Николае Паун да открие резултата, а Роналд Варга удвои актива на Сепси в 80-ата минута след изключително лоша комуникация между Енес Махмутович и Густаво Бусато.

Като цяло румънците можеха да победят и с още по-изразителна разлика, но удариха две греди след двата си гола.

След края на мача капитанът на ЦСКА Иван Турицов недопустимо влезе в пререкания сс феновете и така записа нова издънка след тези в края на миналия сезон – изпортена дузпа, която коства титлата на ЦСКА и червен картон в последния мач.