Начало » 100 мача за младока Гави за Барса, Мбапе с дубъл за ПСЖ, Рамос се връща в Севиля
Барселона Педри Гави Ферран
Снимка: ФК Барселона

Испанският шампион Барселона обърна трудно с 2:1 корав Осасуна в Памплона, за да излезе трети в първенството с 10 изравнени с комшиите Жирона точки, на 2 зад Реал Мадрид. Атлетико Мадрид остават със 7 заради провален мач.

Пабло Гавирия-Гави се превърна в най-младият играч на Барса стигнал 100 мача с тима на 19 години и 29 дни.

Домакините извадиха отлична защита и опазиха вратата си 45 минути, когато секунди преди почивката Жул Кунде вкара с глава след корнер. Гол на Левандовски бе отменен за непълно преминаване на топката през голлинията и засада на дебютанта Жоао Кансело.

Чими Авила матира Тер Щеген с мощен красив удар до десния стълб в 76-тата за 1:1.

Минутка след влизане на новопривлечените в “блауграна“ Жоао Феликс (с 14) и Жоао Кансело, Левандовски вкара в 86-тата от дузпа за свое събаряне, докато централният защитник на Осасуна Катена бе изгонен с червен непонятно защо…

Интересно, че за първи път от 27 години, Барса няма футболист с номер 10 (на Меси) на гърба, след отдаването под наем н апоследния й носител Ансу Фати в Брайтън.

Ръководство, отбор и публиката на Атлетико Мадрид пък са дълбоко разочаровани и ядосани, след като дербито със Севиля бе отменено заради прогнози за проливни дъждове от преминаваща през Иберийския полуостров буря “Дана“. Времето си направи шега с метеоролозите като до часа на мача (18,30 ч) не капнала капка дъжд на стадион “Сивитас Метрополитано“, а ако имало мач щяло да се наложи и да се полива тревата.

Клубът загуби приходи от продажби на 70 000 билета, много фенове пристигнаха в Мадрид от провинцията за мача, бяха отменени 5000 обяда и бяха похарчени пари за персонал (стюарди, сервитьори, чистачи, охрана)

Серхио Рамос се връща в родния Севиля след 18 сезона (16 г. в Реал с 44 титли). 37-годишният защитник със сърце на голмайстор рита последните 2 в ПСЖ, но проключи контракт и си търсеше отбор. Той може да рита срещу Реал в края на септември на “С.Пизкуан“, давайки цвят и интрига.

Килиан Мбапе, който уж напираше да отива в Реал и бе отстранен от представителния отбор, разписа “дубъл“ за победата на ПСЖ с 4:1 над Олимпик Лион в Лига 1. Доскорошният нападател на Реал Марко Асенсио дебютира с гол, вкара и мароканският национал Ахраф Хакими, екс на “белия балет“.

Арсенал наби Манчестър Юнайтед с 3:1 с голове на с голове на Мартин Йодегор, Деклан Райс и Габриел Жесус. Маркъс Рашфорд отсрами “дяволите“ с почетен.