2:2 за Мъри след 3 по 2:0

2011-01-16 21:26:00

Олимпиакос спря победния ход на Стоилов в Анортозис, Пелето направи дузпа

Станимир Стоилов направи първа грешна стъпка и първа крачка, различна от 2:0, откакто пое Анортозис. Тимът му стигна само до една точка при гостуването си на Олимпиакос (Никозия). Двата отбора завършиха 2:2 в мач от 17-я кръг на кипърското първенство.

Мачът започна лошо за Анортозис, който се оказа догонващ в резултата още в 4-ата минута. Соуса стреля, но вратарят Козачик изби, след което при добавката Жоао Паоло прати топката във вратата за 1:0.

През първото полувреме домакините имаха надмощие, а Козачик на два пъти извади опасни удари на Цинти и Дуарте.

Анортозис изравни с гол на Кото Пагес в 50-та минута. В 62-та минута Станислав Ангелов, който играе централен защитник в тима на Мъри, фаулира Жоао Паоло в наказателното поле. Съдията свири дузпа и показа жълт картон на българския национал. Наказателният удар бе реализиран от Паоло в 63-та минута.

Последваха силни минути за Анортозис и в 84-та минута Лабан бе фаулиран от вратаря на Олимпиакос. Арбитърът посочи бялата точка за втори път, но този път в полза на отбора, воден от Стоилов. Лабан реализира дузпата и изравни резултата – 2:2.

В последните минути на срещата играчите на Анортозис имаха надмощие и можеха да стигнат до победата, но сериозни пропуски направиха Окас и Кафу.

След това равенство Анортозис остава на пето място с актив от 23 точки и е на две от четвъртия Аполон (Лимасол).

Преди равенството с Олимпиакос Мъри Стоилов записа 2:0 в контрола в неофициалния си дебют, 2:0 над лидера в Кипър Апоел (Никозия) в официалния дебют, който бе и първи шампионатен двубой за сезона, и 2:0 над АПЕП в 1/8-финал за купата на Кипър.