3 греди спряха Стилиян в битката за Бирмингам

2011-01-16 19:07:00

Българинът с цял мач, Астън Вила взе само 1:1 от градското дерби, но изплува от зоната на здрача

3 греди и много фрапантни пропуски попречиха на водения от Стилиян Петров Астън Вила да спечели градската битка с Бирмингам. Мачът завърши 1:1. Българският национал игра през цялата среща.

Астън Вила започна двубоя на "Сейн Андрюс" по-агресивно от домакините. Още в първите минути Агбонлахор и Даунинг пропуснаха сериозни възможности да открият резултата. В 9-ата минута гредата също помогна на Бирмингам след удар с глава на Агбонлахор. В 23-ата минута отново късметът покри Бирмингам. Тогава центриране на Киърън Кларк кацна на напречната греда на вратата на Бен Фостър.

В 38-ата минута Крейг Гарднър опита центриране в наказателното поле на Вила, но топката рикошира в рамото на Уолкър, след което се озова в Стив Кар. Той бе изблъскан в гръб от Олбрайтън, но главният рефер Марк Клатенбърг не отсъди дузпа.

В 49-ата мин Бирмингам поведе. Централният бранител Роджър Джонсън бе изпуснат от бранителите на Астън Вила в наказателното поле и засече центрирана топка за 1:0.

В 73-ата минута Вила изравни. Топката попадна у Джеймс Колинс около точката на дузпата. Той стреля, кълбото рикошира в Риджуел и влетя във вратата за 1:1.  В следващата си атака Вила можеше да вкара и нов гол, но Стюърт Даунинг стреля право в Бен Фостър, след като бе изведен очи в очи с вратаря от Агбонлахор.

В 78-ата Бирмингам също имаше шанс да поведе отново в резултата, но Ричард Дън и Колинс самоотвержено парираха Мат Дербишър и Дейвид Мърфи.

В 84-ата минута Джеймс Колинс можеше да се превърне в пълен герой за Вила, след като от четири метра би опасно с глава, но Риджуел компенсира изявата си при гола, като изби топката от голлинията. последвал изстрел на Делфунесо пък срещна напречната греда за трети път.

Със спечелената точка Астън Вила изплува от зоната на изпадащите и вече е на 17-о място във Висшата лига с 22 точки от 22 мача. Бирмингам е с една позиция по-нагоре – 16-и с 23 точки.