Кристиано пристана на Холивуд, Мбапе с 60 гола, ПСЖ взе пета купа за 2025

Начало » Кристиано пристана на Холивуд, Мбапе с 60 гола, ПСЖ взе пета купа за 2025
Дембеле, Ашраф, Дуйе ПСЖ
Снимка: Фейсбук Пари Сен Жермен

Кристиано Роналдо ще има роля в новата 11-та част на холивудската продукция “Бързи и Яростни“, съобщи продуцентът й и главна звезда в нея Вин Дийзъл. Така историческият голаджия на Реал Мадрид (421) и звезда на Португалия, Манчестър Юнайтед, Ювентус, на 40 години сбъдва своя голяма мечта – да се снима като актьор в киното.

В социалните мрежи се завъртяха снимки от продукцията на екшън сцени с футболиста на арабския Ал Насър каращ мотор на фона на взривове, носещ на ръце млада жена и в разговор с вечния Вин Дийзел. Няма официална инфо дали ролята на Крис е главна, но изглежда положителен герой оставащ до края. Говори се, че това е посолдна част от сагата с непрежалимия Пол Уолкър.

Не може да се спори, че красавецът изглежда отлично пред камерата, на изтеклите снимки, ще е супер и на филмовата лента.

Килиан Мбапе изравни старо постижение на Крис от 59 вкарани гола за календарна година с точно изпълнена дузпа в 40-тата минута за победата на Реал Мадрид с 3:2 над третодивизионния Талавера дела Рейна в турнира за Купата на Краля на Испания. Вторият също бе изработен от французина, а защитник си вкара автогол.

Мачът не бе лек за мадридчани, Алонсо даде шанс на Ендрики (засилен за Олимпик Лион), Арда, Мастантуоно и Гонзало да се изявяват напред, Лунин с полет извади с ръка точен диагонал на домакините в първото полувреме. Изведен от Ендрики, Килиан изпусна трети след антракта. Домакините запазиха за финал най-добрия си футбол и Науел отляво опъна мрежата на Лунин в 81-вата. Белингам подаде за третия на Мбапе, с изпуснато от вратаря кълбо. Исайя Диас тресна греда от фал в 90-та, аржентинецът Гонзало ди Ренцо заби и вдигна публиката на крака на малкото трибуни. Лунин опази следващ точен с глава.

Барселона също стигна трудно осминафиналите с късни голове на Кристенсен и Ръшфорд, след като Педри бе вкаран на помощ. Атлетико Мадрид се измъкна след две дузпи пасив с 3:2 като гост на адашите Атлетико Балеарес в Палма де Майорка, спасен от резервния си вратар Муса и дубъл на историческия голаджия Антоан Гризман.

Расинг Сантандер с български вратар Пламен Андреев изхвърли с 2:1 Виляреал, а Алавес – с 1:0 Севиля. Албасете надви с дузпи 2:2 и 3:0 Селта Виго, като Яго Аспас сбърка, а решителната вкара преминалият от Реал защитник Хесус Вайехо.

Еврошампионът Пари Сен Жермен спечели Интерконтиненталната купа трудно с 1:1 и 2:1 с дузпи над бразилския Фламенго, воден от бившия славен защитник на Атлети Фелипе Луиш. Хваразкхелия откри, Жоржиньо изравни, а друг на франсетата бе отменен. Часове, след като получи наградата за най-добър за сезона “Бест“ Усман Дембеле влезе резерва и прати дузпа към облаците. В решаващата рулетка руският страж на ПСЖ Сафонов стана герой с четири спасени, въпреки грешката и на Баркола. Тимът на Луис Енрике Мартинес може да спечели шеста купа за 2025, ако януари удари Марсилия за Суперкупата на Франция.