2011-06-30 20:04:00
Ще купуваме само млади играчи, за да положим основите на успеха, заяви собственикът Джон Хенри
Собственикът на Ливърпул Джон Хенри е убеден, че клубът не бива да привлича самоцелно играчи през лятото. Трансферната политика на "мърсисайдци" трябва да е насочена изцяло към бъдещето.
"Спекулациите, че ще купим този или онзи играч, трябва да изключат футболистите над определена възраст. Няма как да станем успешен тим отново, ако изпълняваме само краткосрочни цели."
За момента Пуул е привлякъл за новия сезон само 21-годишния полузащитник Джордан Хендерсън от Съндърланд, но удари на камък за покупата на 18-годишния нападател на Ипсуич Конър Уикман, предпочел "черните котки".
Хенри коментира трансферите на Ман Юнайтед, който даде над 50 милиона паунда за Де Хея, Йънг и Джоунс: "Всичко в спорта сега е надценено, особено цената на победата. Всеки прави своя избор на базата на план. Някои неща се случват по-рано, други по-късно. Важното е да се случат наистина. Понякога най-важното е това, което си избегнал."
