България с още 11 държави в ИЕФЛ

2011-12-27 08:30:00

До месец ще станат ясни форматът и регламентът на новия клубен турнир

 

Във вчерашния брой на руския вестник "Съветски спорт" председателят на инициативния комитет и началник на международния отдел на ЦСКА (София) Димитър Хаджиниколов разказа за перспективите на новата източноевропейска футболна лига.
    
"Планира се в това състезание да се привлекат клубове от 12 страни – Азербайджан, Армения, България, Гърция, Казахстан, Кипър, Молдова, Русия, Румъния, Сърбия, Турция и Украйна, каза Димитър Хаджиниколов. Целта на създаването на лигата е да се ликвидира растящото изоставане на източноевропейските клубове пред конкурентите от Западна и Централна Европа, възникнало заради ограниченото представителство на източноевропейски отбори в турнира Лига Европа и в Шампионската лига".
  
Очаква се форматът и регламентът на новия турнир да бъдат разработени още към 16-ти януари, когато ще се състои поредното заседание за създаване на новата лига.

Вашият коментар