2014-10-05 11:18:00
В България Лудогорец е като Реал. Думите са на собственика на "орлите" Кирил Домусчиев пред испанския вестник As преди мача между двата отбора в Шампионската лига.
Само дето Домусчиев не е като колегата си Флорентино Перес. Последният не реве против съдии. Не рядко – никога не го прави.
А Домусчиев реве. Яд го е, че в Европа Реал си е Реал, но му е добре, когато в България Лудогорец е Реал.
Защото съдийските наколенки пред Лудогорец в България са по-зловещи от тези на шотландеца Крейг Томсън пред Кристиано Роналдо и компания.
За това говорят фактите! А когато фактите говорят, всички трябва да мълчат.
Ето какво казва статистиката само за този сезон – нека да пропуснем невероятно елегантната игра в защита на Лудогорец от влизането му в елита преди малко повече от три години, в следващите 72 поредни мача срещу тима, в които не бе свирена НИТО една дузпа в ущърб на БГ Реал.
В десет мача от "А" група досега играчи на Лудогорец са получили 16 жълти и един червен картон. Срещу шампиона е свирена и една дузпа – в последната минута на гостуването в Пловдив на Ботев при 2:0 за Лудогорец.
В Европа, където Реал е Реал, а Лудогорец все пак игра и с джуджето Дюделанж, картинката е доста различна.
Там за осем мача досега българският шампион има 27 жълти и един червен картон. Срещу тима са отсъдени и четири дузпи вече, като три от тях са в последните две срещи.
Когато нямаш нищо против и се биеш в гърдите, че си Реал в България, трябва да имаш малко кураж и да приемеш, че в Европа Реал е само един. И да помислиш – като знаеш как си се чувствал срещу Реал в Европа, какво ли пък им е на другите, когато ги резнат грозно срещу теб в България.
А, да – те са някакви нещастници, които играят на ниви. Не играят в Европа, не са велики, смешници! Какъвто е и Лудогорец за Реал!
Данаил Кънев