2018-07-18 10:16:00
Зинедин Зидан се връща в Ювентус като съветник на спортния мениджмънт на клуба, предаде испанската онлайн медия “Либертад Дигитал“ по информация от близки до собствениците – семейство Аниели. 46-годишният французин щял да съветва за трансфери директорите Фабио Паратици и Павел Недвед от октомври.
Зизу напусна треньорския пост в Реал Мадрид преди 2 месеца след 9 титли за 2,5 години (3 поредни ШЛ) с мотив, че се нуждае от почивка. Дойде като галактически трансфер в "кралския клуб" през 2001 година от Ювентус, спечели важни трофеи и сърцата на феновете, след края на футболната кариера остана в Мадрид със семейството си, няколко години беше съветник на президента на Реал Флорентино Перес и Моуриньо, преди да стане помощник на Анчелоти (2014-2015), треньор на Кастия и Реал. Синовете му тренираха в юношеските формации.
Евентуално присъединяване на Зидан към "Старата госпожа" ще бъде ново голямо предателство към "белия балет" след бягството на Кристиано Роналдо. Лъсват и съмнения, че комбинацията е била планирана. Зидан лично настояваше пред Перес да помогне на CR7 да излезе от клуба, ударил е рамо и при преговорите с Юве. Смята се, че вторият му син Лука, който е трети вратар на Реал също отива в Торино. Белите искат да привлекат конкурент на Навас – Тибо Куртоа, купиха младия украински страж Лунин и оставане на Лука ще е много сложно, а и без игрови минути.
Спекулираше се присъствие на Зидан на представянето на Роналдо в Торино в понеделник, но Зизу не се появи, бе засечен в Лондон. Юве отрече новината пред испанския "Ас", също да са преговаряли или пращали оферти за Лука.