2018-09-26 08:05:00
Испанският национал Франсиско Аларкон-Иско е бил спешно опериран вчера, след като дошъл с болки в абдомена на сутрешната трениовка на Реал Мадрид, разказа треньорът Юлен Лопетеги. Меицински преглед установил апендисит и халфът бил пратен под ножа.
26-годишният футболист от Малага ще лежи седмица, после лека полека ще почне тренировки. Иско искал да е готов за “Класикото“ на Камп Ноу на 28 октомври, но е малко вероятно. Пропуска и двубоя Испания – Англия от Лигата на нациите.
Лопетеги вероярно ще излезе с халфове Каземиро-Модрич-Крос зад Бензема-Бейл-Асенсио на “Санчес Пизкуан“ в Севиля довечера (23 ч)
Атлетико загря с удобна победа с 3:0 над водения от бившия си вратар Лео Франко новак в Ла Примера Уеска, за гостуването на Реал Мадрид в седми кръг на първенството в събота вечер. “Червено-белите“ скочиха трети в класирането след Барса и Реал.
Антоан Гризман откри в 16-ата, изведен при комбинация на Корреа с Коща. След четвърт час Томас Парти матира вратаря на Уеска Вернер с 25-метров диагонал. Веднага падна трети – откъм 30 метра на Коке, съдията Ернандес щеше да го отмени за засада на Корреа, но тв-повторение и VAR показаха как Анхел изскача зад защитата и не успява да докосне топката. Вернер извади точен далечен удар на Желсон Матинс в края.
Централният защитник Хосе Мария Хименес напусна с болежки в бедрото и веднага постави въпрос дали ще е на линия за столичното дерби на “Бернабеу“. Гризман и Коща бяха извадени да не се преумарят.
