Втория кръг започва с дерби на новаците

2019-07-19 10:22:00

Новаците Царско село и Арда се изправят един срещу друг още във втория кръг на Първа лига, след като през миналия сезон бяха конкуренти за промоция във втория ешелон.

 

Мачът е от 18:45 ч. на стадиона на Славия в кв. Овча купел.

"Царете" тогава бяха повече от категорични и постигнаха две победи срещу кърджалийци и финишираха на върха във Втора лига, а Арда стигна до дебютното си участие сред най-добрите след бараж срещу Септември.

На старта на новия сезон Царско село имаше непосилна задача при гостуването на шампиона Лудогорец. Тимът на Никола Спасов се държа достойно в Разград, но отстъпи с 0:2. Арда и Ботев Пловдив пък изиграха слаб и абсолютно безинтересен мач, който приспа близо 5000 души в Кърджали.

Днес обаче столичани ще се опитат с всички сили да запишат историческа първа победа в елита. Атаката ще води Георги Минчев, който е свикнал да бележи срещу Арда. В титулярния състава ще са и близнаците Миневи, а аут заради контузии са Карбониери и Андерсон.

В Арда се надяват да покажат по-добра игра, но предвид факта, че имат съвсем нов отбор, това няма да стане бързо.

"Отборите нямат почти нищо общо от миналия сезон. Все пак трябва да внимаваме за играчи като Георги Минчев и братята Миневи. Царско село демонстрира добър футбол и неслучайно спечели категорично промоция. Надявам се да покажем добро лице и да се поздравим с първия си успех в елита", заяви наставникът на Арда Стамен Белчев.

Ивайло Димитров, Митко Плахов, Атанас Кръстев и Лукас Мартинс са извън избраниците на Белчев. Добрата новина е завръщането на Веселин Марчев и Ахмед Осман. Двамата изтърпяха наказанията си, но е по-вероятно да са сред резервите. В предни позиции за Арда ще започне белгиецът Илиша Сам.

Вашият коментар