Aрсенал разкри Барса, Рома се издъни у дома

2011-02-17 07:35:00

"Артилеристите" разстреляха на два пъти испанците, последният носител на УЕФА смълча Олимпико с три гола

Подновената борба в Шампионската лига продължи с нови два интересни мача. В Лондон Арсенал надигра и победи прехваленият Барселона, а на Олимпийския стадион в Рим, Шахтьор изкова успех над Рома.

Арсенал – Барселона 2:1

Голмайстори: 0:1 Вия 26 мин, 1:1 Робин ван Перси 78 мин, 2:1 Аршавин 83 мин

Смелият отбор на Арсенал развенча мита за непобедимия Барселона и спечели с 2:1 у дома на "Емирейтс". Меси и Шави бяха опазени перфектно и това даде резултат. Барселона поведе с гол на Вия в 26-та минута, но в 78-та Робин ван Перси изравни, а пет по-късно Аршавин донесе заслужената победа на "артилеристите"

Рома – Шахтьор 2:3
Голмайстори: 1:0 Симоне Перота 27 мин, 1:1 Жадсон 28 мин, 1:2 Дъглас 35 мин, 1:3 Луис Адриано 41 мин, 2:3 Менес 61 мин

В Рим домакините от Рома първи откриха резултата чрез Симоне Перота в 27-та минута, но с попадения на Жадсон в 28-та, Дъглас Коща в 35-та и Луис Адриано в 41-та минута, украинците обърнаха нещата в своя полза. Крайното 2:3 пък оформи Жереми Менес в 61-та минута.