Анчелоти: Рискувахме след головете на Левандовски

Иняки Пеня Барселона
Снимка: Даниел Касас
Начало » Анчелоти: Рискувахме след головете на Левандовски

Карло Анчелоти анализира разгромната загуба на Реал Мадрид с 0:4 от Барселона на “Бернабеу“, показа грешките:

“Тежък момент е, резултата не отговаря на видяното. Беше изравнен мач, първата част отбора ми хареса – пресирахме, имахме положения (4 на 4 срещу вратаря) и с малко не вкарахме. Да, имахме и 12 засади. Втория гол на Левандовски ни свали много енергия, с влизането на Модрич рискувахме 1 на 1 отзад, не се получи и дойдоха другите.. Няма какво да хвърляме на боклука, няма да скръстваме ръце – миналата година се случи същото. Сезонът е дълъг и ще се подобрим. Малко автокритика е фундаментална, от грешките да се поправим.

Мбапе имаше голови шансове, вкара от лека засада – нормално при подобна високо изтеглена защита на Барса. Асистентът на Флик не бе “сеньор“ да празнува пред пейката ни, Флик се съгласи.“

“Не бе лесно, но успяхме да спечелим тук. – призна Ханси Флик. – Направихме смяна на почивката, втората част имахме повече контрол като пресирахме със и без топка, оставяхме по-малко пространства на Реал. Щастлив съм да работя за Барселона, гордея се с този фантастичен мач и с тима, Иняки се справи страхотно! Момчетата следваха игровия ни план, защищавахме и нападахме добре. Днешната игра ще им даде още самочувствие, празнувахме, трябва така да продължаваме, играем с лекота. Ключът е да тренираме да защищаваме и пресираме.

Питайте Левандовски как вкарва толкова голове, показа качеството си. Ние с екипа ми от началото казахме на президента и клубното ръководство, че трябва да създадем добра атмосфера за желание за изява на футболистите.“

Вратарят Иняки Пеня, опазил суха вратата си след около 15 хубави стрелби призна:  “Радвам се да помогна за такава важна победа, изпълнихме целта ни за 3 точки тук.  Шчезни е страхотен тип, подкрепя ме много, успява да се адаптира бързо.“