Братът на Камбуров раздавал подкупи?

2014-12-12 11:12:00

Акцията срещу черното тото в България продължава, като според източници от полицията този път се очаква сериозен пробив в борбата с това явление.

 

Разследването напредва и днес на разпити могат да бъдат поканени сериозни фактори в българския футбол. От УЕФА, по чийто сигнали бе инициирана проверката, настояват да има спрени права на замесени футболисти, треньори и директори в родните клубове.

 

След приключването на оперативните действия решението за санкциите ще е приоритет основно на БФС.

 

Оттам гарантират, че със сигурност "ще изгърмят доста хора". Най-застрашени продължават да са настоящите и бивши асове на Локо Пд Мартин Камбуров, Здравко Лазаров, Александър Тунчев, Кирил Котев, Йордан Господинов и Йордан Тодоров, както и почти всички титуляри от състава на Любимец през миналото първенство.

 

Звездите от "А" група бяха пуснати от сградата на Главна дирекция "Криминална полиция" късно вечерта в сряда и вчера тренираха с отборите си.

 

Срещу брата на Мартин Камбуров вече е повдигнато обвинение за участие в организирана престъпна група и даване на подкупи. 32-годишният Антон Камбуров, който има букмейкърски пункт в Свиленград, е задържан от Икономическа полиция.

 

От записи на телефонни разговори между Антон и Мартин ставало ясно, че нападателят е поръчал да бъде заложена сума за победа на Локо Сф като гост при изключително атрактивен коефициент. В крайна сметка двубоят приключил точно по предвидения от футболиста начин.

 

Представителят на УЕФА Урс Клузер помага активно при разследването. Той има богат опит в борбата с черното тото и по минали през него сигнали от началото на годината са разпитани повече от 150 футболисти в Европа.

Вашият коментар